“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

ARTIKUJT E FUNDIT

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

Tregoi se i është rikthyer tu mori, Dafina Zeqiri i dërgon mesazhin prekës Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më parë njoftoi se i është rikthyer sërish tum ori në...

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

“Ti mendon se vajzën do ta kesh të virgjër me burrin e parë?!”, debat i fortë mes 2 mamave në studio

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u vunë përballë njëra-tjetrës mamatë e vajzave dhe ato të djemve. Një debat i fortë nisi fillimisht...

Mos konsumoni bukë për 30 ditë dhe do të befasoheni nga ajo që do t’i ndodhë trupit tuaj

Për ne shqiptarët buka është njëlloj si qershia mbi tortë, është ajo që i jep gjithçkaje. Në tryezë mund të kesh çdo gjë të...

Mbron trurin, arsyet përse duhet të konsumojmë çdo mëngjes një gotë nga ky lëng

Me kalimin e moshës ekspertët vënë re një rënie të fortë në aftësitë e të nxënit. Sipas të dhënave të AgroWeb.org, rreth 40 përqind e...

Shmangini në maksimum, këto janë 3 gabimet që bëjmë kur zbukurojmë pemën e fundvitit

Atmosfera e festave të fundvitit adhurohet nga të gjithë dhe duam të dekorojmë çdo cep të shtëpisë. Mirëpo këtë vit do duhet të përgatisim dhe...
TIRANA MOTI
PRISHTINA MOTI

Must Read Stories

Destinations

“Unë lidhem me shpirtrat”, parashikuesja shqiptare e fatit na lë pa fjalë: E kam të lindur! (VIDEO)

Parashikuesja shqiptare e fatit, Irini Kakacaj shprehet se lidhet me shpirtrat dhe është në gjendje të zbulojë të ardhmen. Në një intervistë për emisionin ‘Expuls’...

Mbretëresha Elizabeth telefonon vetëm 2 njerëz, do të surprizoheni kur ta zbuloni se kush janë

Mbretëresha Elizabeth II thuhet se telefonon vetëm dy njerëz dhe mund të mos jenë ata që të gjithë mendojnë. “Me sa duket, mbretëresha ka dy...

Bebe Rexha nuk e harron traditën, ‘e djeg’ në dasmë me valle e këngë shqiptare

Ka treguar gjithmonë me krenari origjinën e saj shqiptare. Bebe Rexha ka arritur të bëhet një nga artistet më të suksesshme me famë botërore,...

Shyhrete Behluli për festat e Nëntorit: Shpresoj që të bëhet bashkimi kombëtar

Shyhrete Behluli është një ndër zërat më të mirë të estradës shqiptare, e cila ka frymëzuar breza me muzikën e saj. Së fundmi ka...

Leonora Jakupi vlerësohet për kontributin e saj në muzikë, ja çfarë çmimi ka marrë

Përveçse një ndër këngëtaret më të mira, Leonora Jakupi vlerësohet si një ndër gratë më joshëse të estradës. Njihet për hitet e shumta muzikore...

Prej 4 vitesh i paralizuar, ish-kampionit i ndodh mrekullia falë kurës së mjekut popullor Ylli Merja

Një operacion i rëndë do të bënte që z. Tahir Vola të mbetej i paralizuar për më shumë se katër vite. Në moshën 67...

“E di që s’jam e virgjër”/ Einxhel flet për ‘helikopterin’ e Valonit, shpërthen DJ PM: S’të vjen turp nga vëllai jot?!

Dj PM ka pasur së fundmi një debat me Einxhel. Kjo e fundit ka qenë duke folur në shtëpi, me vajzat e tjera, për...

VIDEO/ Babai i Donaldit surprizon banorët e “Big Brother VIP”, shikoni çfarë u dërgoi në shtëpi

Me rastin e Ditës së Pavarësisë, banorët e “Big Brother VIP” kanë festuar dhe kanë shijuar një darkë tradicionale. Të veshur me veshje popullore, ata...

TE NDRYSHME

Alienët mund ta ‘pushtojnë’ Tokën, por jo në mënyrën që mendoni

Organizmat e huaj mund të arrijnë në Tokë përmes mjeteve tona që eksplorojnë hapësirën e jashtme, kanë paralajmëruar shkencëtarët. Njerëzimi ka lëvizur me kalimin e...

Janë çifti i momentit! Dy aktorët turk rrrëmbejnë disa çmime prestigjoze

Hande Erçel dhe Kerem Bursin janë padyshim ndër aktorët më të ndjekur dhe më të pëlqyer turk. Seriali i tyre “Sen Çal Kapımı”, përveçëse në Turqi...

Çfarë është “Service95”? Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Dua Lipa ka njoftuar lansimin e Service95, një platformë që do të përfshijë një buletin javor, faqe interneti dhe podcast. Duke folur për British...

Mos konsumoni bukë për 30 ditë dhe do të befasoheni nga ajo që do t’i ndodhë trupit tuaj

Për ne shqiptarët buka është njëlloj si qershia mbi tortë, është ajo që i jep gjithçkaje. Në tryezë mund të kesh çdo gjë të...

“Unë lidhem me shpirtrat”, parashikuesja shqiptare e fatit na lë pa fjalë: E kam të lindur! (VIDEO)

Parashikuesja shqiptare e fatit, Irini Kakacaj shprehet se lidhet me shpirtrat dhe është në gjendje të zbulojë të ardhmen. Në një intervistë për emisionin ‘Expuls’...