“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

ARTIKUJT E FUNDIT

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

Tregoi se i është rikthyer tu mori, Dafina Zeqiri i dërgon mesazhin prekës Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më parë njoftoi se i është rikthyer sërish tum ori në...

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

“Ti mendon se vajzën do ta kesh të virgjër me burrin e parë?!”, debat i fortë mes 2 mamave në studio

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u vunë përballë njëra-tjetrës mamatë e vajzave dhe ato të djemve. Një debat i fortë nisi fillimisht...

Mos konsumoni bukë për 30 ditë dhe do të befasoheni nga ajo që do t’i ndodhë trupit tuaj

Për ne shqiptarët buka është njëlloj si qershia mbi tortë, është ajo që i jep gjithçkaje. Në tryezë mund të kesh çdo gjë të...

Mbron trurin, arsyet përse duhet të konsumojmë çdo mëngjes një gotë nga ky lëng

Me kalimin e moshës ekspertët vënë re një rënie të fortë në aftësitë e të nxënit. Sipas të dhënave të AgroWeb.org, rreth 40 përqind e...

Shmangini në maksimum, këto janë 3 gabimet që bëjmë kur zbukurojmë pemën e fundvitit

Atmosfera e festave të fundvitit adhurohet nga të gjithë dhe duam të dekorojmë çdo cep të shtëpisë. Mirëpo këtë vit do duhet të përgatisim dhe...
TIRANA MOTI
PRISHTINA MOTI

Must Read Stories

Destinations

“Moderna” zbulon vaksinën 100% efektive ndaj covid-it

Vaksina e kompanisë “Moderne”, ka rezultuar të jetë 100 përqind efektive. Kështu është bërë e ditur në bazë të një lajmi të publikuar pak...

Negociatat me Shqipërinë, Merkel: Nuk mund të premtoj!

Kancelarja gjermane Angela Merkel ndan Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut për hapjen e negociatave. Ajo tha se shpreson që të hapë konferencën ndërqeveritare me...

Roberta Aliaj zhgënjehet nga Rama: Nuk e prisja (Foto)

Kryeministri Edi Rama nisi mëngjesin e sotëm me një video përshëndetëse për ndjekësit e tij në Facebook. Ramë Lahaj gozhdon Edi Ramën për Vuçiqin: Respektove...

Është e detyruar me ligj, por a duhet të mbajnë maskë njerëzit që e kanë kaluar covid-in?

Ndërsa numri i njerëzve të infektuar me koronavirus rritet, vazhdon të rritet edhe numri i atyre që janë shëruar nga sëmundja e shkaktuar nga...

Kujdeset për të prekurit me covid/ Infermieria rre zikon të humbasë kujdestarinë e të birit

Një gjykatë në Turqi ka vendosur se 31-vjeçarja Xhemile Deniz është një rr ezik shëndetësor për infektim të mundshëm nga koronavirusi, prej punes së...

S’mund të flasë e të hajë ushqim të gatuar/ Aktivistët mbledhin para për “Mo glin e jetës reale”

Disa aktivistë janë bashkuar për të mbledhur para për nënën z emërth yer të djaloshit me paaftësi Ellie, e cila thotë se fshatarët e...

“Marigoja” feston 58 vjetorin e lindjes (Foto)

Aktorja e mirënjohur shqiptare Elvira Diamanti feston 58 vjetorin e lindjes, i urojmë nga z emra të bëhet 100 Elvira Diamanti është një aktore e...

“Nuk kisha këpucë dhe rroba që të vija në emision”, gruaja tregon varfërinë ku ndodhet

Drita një grua nga Mallakastra ka qenë pjesë e emisionit “Historia ime” për të rrëfyer se jeta e saj është e shkatërruar, nuk ka...

TE NDRYSHME

“Shiko ku i ka futur duart”/ Publikohet biseda ‘HOT’ e Monika Lubonjës me dy djemtë e ‘Big Brother VIP’

‘Vëllai i Madh’ ka dënuar Donaldin dhe DJ PM për rrengjet që i kanë bërë vazhdimisht Monikës, e cila është trembur shumë. Madje atyre të...

Pacolli vjen në Thumanë dhe “i dorëzon” Ramës shtëpitë e ndërtuara nga fondacioni i tij

olitikani dhe sipërmarrësi kosovar Behgjet Pacolli ka mbëritur sot në Thumanë, së bashku me kryeministrin Edi Rama, ku i ka dorëzuar banesat e reja...

Aksidenti në Bullgari, Besa Kokëdhima: Turp, Shqipëria nuk shpalli ditë zie

Ditën e sotme në Bullgari, Maqedoninë e Veriut dhe Kosovë është shpallur ditë zie në shenjë solidarizimi dhe nderimi të qytetarëve të Maqedonisë së...

Një lidhje e re? Atdheu i Për’puthen ‘kapet mat’ me bjonden misterioze

Ish-konkurrenti i Për’puthen, Atdhe Xharavina duket se është në një lidhje të re dashurie. Të paktën kështu e tregojnë fotot e tij duke u...

Shtoni peshë edhe kur nuk hani shumë? Zbuloni arsyet pse ndodh kjo gjë

Nëse po shtoni peshë pa ngrënë shumë, ky mund të jetë problem me organizmin tuaj… Shumë njerëz nuk e kuptojnë ku po gabojnë që nuk...