Home Lajme

Lajme

Covid-19 mbyll hotel “Tirana International”

“Hotel Tirana International” i njohur si 15 katëshi mbylli së fundmi përkohësisht dyert e aktivitetit pas 41 vitesh punë për shkak të krizës që...

Ndalohet importi nga Kina/ 10-fishohet çmimi i termometrit në Tiranë

Në farmacitë e Tiranës aktualisht ka mungesë termometrash, nga ato të thjeshtit me çmim 100-150 lekë, teksa gjenden më vështirësi disa të tjerë “luksozë”...

Reshje shiu e borë/ Ja si do jetë moti këtë javë (Foto)

Moti në këtë javën që ka nisur do të pësojë ndryshim krahasuar me ditë e tjera plot diell. Dita e hënë parashikohet të ketë mot...

Habit mj eku i QKUK-së/ Pyet Isa Mustafën: Gërxhul, gj allë je a?

Mj eku i Qendrës Klinike Universitare të Kosovës në Qendrën Emergjente, Ibrahim Maliqi, ka përdorur gjuhë f yese ndaj kreut të LDK’së, Isa Mustafës,...

Rriten infektimet me covid/ VOA: Situata në Shqipëri aspak e mirë

Nga Zëri i Amerikës Në Shqipëri rastet e reja ditore me COVID 19 kërcyen sot në nivelin e 835 të prekurve, një ndër shifrat më...

Kritikat për shtatoren e Skënderbeut/ Skulptori: Nuk merrni vesh

Skulptura e inaugurar në Prizren, me rastin e 28 Nëntorit, bëri bujë në rrjetet sociale, duke ngjallur shumë pakënaqësi dhe komente nga njerëzit mbi...

Muqiqi për tubimin e Kurtit: E t urpshme, do mbajmë me patjetër dasma

Në masat e fundit të Qeverisë së Kosovës u vendos që dasmat të nd aloheshin, duke nxitur kështu r eagime të a shpra nga...

Mbyllet rinumërimi i votave në Amerikë, Joe Biden triumfon sërish

Wisconsi përfundoi rinumërimin e votave të zgjedhjeve presidenciale të dielën, duke konfirmuar fitoren e demokratit Joe Biden ndaj presidentit Donald Trump në një nga...