Home Lajme

Lajme

Pas kaq vitesh, “Nihal” vetëm sot e rrëfeu këtë për “Dashuri e ndaluar”

“Dashuri e ndaluar” ka qenë një nga serialet më të ndjekur turk e vazhdon sot e kësaj ditë të marrë çmime e të transmetohet...

Alienët mund ta ‘pushtojnë’ Tokën, por jo në mënyrën që mendoni

Organizmat e huaj mund të arrijnë në Tokë përmes mjeteve tona që eksplorojnë hapësirën e jashtme, kanë paralajmëruar shkencëtarët. Njerëzimi ka lëvizur me kalimin e...

Mbretëresha Elizabeth telefonon vetëm 2 njerëz, do të surprizoheni kur ta zbuloni se kush janë

Mbretëresha Elizabeth II thuhet se telefonon vetëm dy njerëz dhe mund të mos jenë ata që të gjithë mendojnë. “Me sa duket, mbretëresha ka dy...

Bebe Rexha nuk e harron traditën, ‘e djeg’ në dasmë me valle e këngë shqiptare

Ka treguar gjithmonë me krenari origjinën e saj shqiptare. Bebe Rexha ka arritur të bëhet një nga artistet më të suksesshme me famë botërore,...

Shyhrete Behluli për festat e Nëntorit: Shpresoj që të bëhet bashkimi kombëtar

Shyhrete Behluli është një ndër zërat më të mirë të estradës shqiptare, e cila ka frymëzuar breza me muzikën e saj. Së fundmi ka...

Plas sherri në BBV, Antonela ndaj banorit: Je llapit mes krevatit me Sarën, mua më vjen turp…

Ka mjaftuar një shprehje e Einxhel dhe Antonelës që në shtëpinë e “Big Brother VIP” të nisin debate të shumta. Dy vajzat iu referuan...

“Semi ka ndikuar”/ Reagojnë banorët për skenat në dush, ja si e shohin afrimitetin e Donaldit me Beatrixin (VIDEO)

Raporti i Donaldit dhe Beatrixës ka bërë që komentet në shtëpinë e “Big Brother Vip” të mos mbarojnë. Dagz dhe Einxhel kanë diskutuar dje lidhur...

Çfarë ndodhi? Milaim Zeka shpërthen në lot gjatë transmetimit ‘LIVE’

Gazetari Milaim Zeka ka folur për ngjarjen  e rëndë e së premtes në Deçan të Kosovës, ku dy 2 nxënës dhe shoferi i autobusit...