Home Kuriozitete

Kuriozitete

Nuk dini si të zbukuroni shtëpinë për festa, ja disa shembuj të veçantë (Foto)

Periudha e Krishtlindjeve dhe festave të fundvitit është e mbushur me pozi tivitet dhe gjithkush nga ne mezi i pret. Pema, zbukurimet dhe dritat të...

A mund ta zgjedhin dot prindërit gjininë e fëmijës? Ky lajm do ju befasojë

A ekziston ndonjë mënyrë për të përcak tuar gjininë e foshnjës? Ose edhe të rrisni shanset për të pasur djalë apo vajzë? Përgjigjja është...

Bie në dashuri me grua 7 vite më të madhe, djali: Nuk ma do nëna se është…

I ftuar në em isionin “Historia ime” në Tv Klan ka qenë një djalë 34-vjeçar i quajtur Ermali Meta i cili ka një pro...

Ky dimër do jetë shumë ndryshe nga ç’jemi mësuar, ja çfarë do ndodh

Shërbimi met eorologjik AccuWe ather ka publ ikuar një parashikim të madh sezonal për Europën. Në fillim të parashikimit, ata shkruajnë se vendet në të...

Ky është berberi i VIP-ave

Prej më shumë se 50 vjetësh një berber në Ua shington ushtron profe sionin e tij duke u bërë disi një leg jendë. Popul...

Jep rezultate për 20 minuta, aprovohet testi i koronavirusit që kryhet në shtëpi

Ad ministrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) ka autorizuar testin e parë të koronavirusit që kryhet në shtëpi dhe nuk ka nevojë të...

Aktorja indiane është gruaja më e shkurtër në botë (Foto)

Jyoti Amge ka hyrë në reko rdin G uiness, si gruaja më e shkurtër në botë, vetëm 62,8 cm e gjatë. Aktorja indiane lindi më...

Për të qëndruar zgjuar turku pi kafe, por a ndikon vërtetë?

Ndiheni të lodhur dhe të përgjumur në fund të ditës, por doni të qëndroni zgjuar. Ajo që shumica e njerëzve mendojnë dhe bëjnë është...