Home Kuriozitete

Kuriozitete

Shtoni 1 lugë nga ky përbërës në gotën e ujit, rezultatet në pak kohë do t’ju befasojnë

Uji detoks nuk është vetëm një mënyrë kalimtare për tu kujdesur për trupin. Studimet tregojnë se ndihmon vërtet trupin tuaj të heqë qafe toksinat,...

Konsumoni një kokërr dardhë në ditë, do të mrekulloheni nga përfitimet që do të ketë organizmi juaj

Dardha janë fruta të ëmbla në formën e ziles, të cilat janë shijuar që nga kohërat e lashta. Ato mund të hahen të freskëta...

Plasin të qeshurat, Agron Llakaj dhe Romeo nuk hezitojnë imitojnë ish kryeministrin duke … (VIDEO)

I ftuari i radhës në emisionin e vëllezërve Veshaj ishte aktori i mirënjohur Agron Llakaj në “Më lër të flas” në Top Channel. Pas...

Nuk është vetëm vapa! Nëse djersitni natën, mund të vuani nga këto probleme shëndetësore

Djersitja gjatë natës mund të tregojë probleme serioze, prandaj këshillohet që të shkoni te mjeku. Shërbimi Shëndetësor Kombëtar (NHS) thekson se shumica e njerëzve...

FOTO/ Dikur qethte vetëm veten, sot është berberi i yjeve të futbollit: Rrëfehet Ahmed Alsanawi

Kur një futbollist dëshiron një qethje të re, ata thërrasin Ahmed Alsanawi,  berberin e yjeve të elitës botërore. Stilisti 31-vjeçar ka shërbyer për lojtarë si...

Rovena Stefa: Më gjeni një burrë nga Kosova, nuk iki më nga këtu

Këngëtarja shqiptare, Rovena Stefa ka dhënë një intervistë për mediat në Kosovë. Këngëtarja po fliste për dashurinë e madhe që ndjen për shqiptarët e...

Pyetja e famshme që bën Elon Musk në çdo intervistë para se të punësojë dikë

Intervistat e punës janë zakonisht stresuese, veçanërisht nëse punonjësi i ardhshëm ka personin më të pasur në botë. Bëhet fjalë për Elon Musk. Pronari i...

Dua Lipa “e krimbur” në para, pjesë e listës së artistëve më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar

Suksesi që Dua Lipa ka arritur gjatë viteve të fundit ka shtuar ndjeshëm dhe buxhetin e saj. Këngëtarja shqiptare, aktualisht ndër më të kërkuarat...