Home Lajme Gazetari i përmendi emrin e Vera Grabockës, shpërthen keq Diana Ziu: Si...

Gazetari i përmendi emrin e Vera Grabockës, shpërthen keq Diana Ziu: Si mundesh të thuash ti…

Kompozitorja dhe kritikja e artit, Diana Ziu e ftuat në emisionin ‘Expuls’ foli për këngën e shumë komentuar të Ronela Hajati që na përfaqësoi në Eurovizion dhe nuk arriti të kualifikohej në finale.

Ziu thotë se problemi nis nga bërthama e brendshme e RTSH që sipas saj po çalon së fundmi.

E ndërsa shumë e kanë parë pozitivisht inkuadrimin e regjisores Vera Gragocka në festivalin e fundvitit, ajo ndan tjetër mendim.

- Advertisement -

Ziu: Si mundet një gazetar, nuk dua të ju fyej, si mund të thuash shyqyr që e mori regjisorja në dorë festivalin dhe shpëtoi vendin për një Festival më të mirë.

Sharka: Jo nuk thashë ashtu.

Ziu: Problemi është se RTSH është i shqiptarëve, është i taksapaguesve, dhe duhet të ketë redaksinë e vet, të ketë njerëz kompetentë, të pyetet  drejtori artistik, të ketë muzikantë që mbledhin dhe vendosin për këto këngë. Unë mendoj se RTSH është i popullit, festivali është festë. Për sa kohë jemi taksapagues atje, duhet të ngremë zërin që të bëhen gjërat e duhura me kohë dhe me kohën. Të sillen materiale muzikore nga prefesionistë. Dhe këtu mungon një strukturë e të bërit të gjërave. Dhe struktura fillon nga bërthama e brendshme e TVSH që po çalon kohët e fundit.

- Advertisement -

Must Read

Afërdita shfaqet super e nxeht, tregon gjoksin superseksi!

Afërdita Dreshaj po shijon ende pushimet. Pa djalin e vogël por vetëm me bshkëshortin ajo po kalon ditët më të mira. Së fundmi publikoi një foto...

Reja e Gilit shfaqet superseksi kur del në mbrëmje

Eshtë vera dhe lokalet janë të mbushura më shumë gjatë natës. Duket se edhe reja e Gilit pëlqen të dal kur koha është më e...

Ndryshe nga fotot në internet, Enca na ‘dëshpëron’ me dukjen e saj live!

Enca krenohet me format e saj trupore. Edhe pse ka marrë shumë komente për peshën ajo duket se e ndjen mirë veten keshtu. Por, në Instagram...

Nga bregdeti, Soni Malaj ‘çmend’ ndjeksit me format trupore!

Soni Malaj është kohë të gjatë në skenë. Gjithmonë ka befasur me format e trupi duke u shfaqur si modele. Së fundmi publikoi një foto atraktive...

Me video duke treguar të pasmet Nora shfaqet superseksi!

Nora Istrefi po është aktive së fundmi në Instagram. Ajo publikoi një video ku duket mjaft atraktive. Derisa sillet për të treguar fustanin ajo tregon format...