Home Kuriozitete Shtang këngëtarja e njohur, nxjerr në ‘ankand’ organin e saj gjenital

Shtang këngëtarja e njohur, nxjerr në ‘ankand’ organin e saj gjenital

Ylli i muzikës botërore, Madonna, i ka habitur të gjithë me projektin e saj të fundit. Këngëtarja e famshme ka krijuar një seri me NFT, art teknologjik që tregon një trajtë të animuar të saj në 3D duke lindur shumë gjëra nga organi i saj gjenital.

Madonna ka marrë pjesë në krijimin e tre NFT-je. Tre veprat plotësojnë triptikun Nëna e Krijimit dhe përfaqësojnë një formë të ndryshme të lindjes në botën tonë bashkëkohore. Këto vepra do të dalin në shitje dhe vlera e tyre do të variojnë nga 31 deri në 35 mijë dollarë. Të gjitha paratë që do të mblidhen dhe do të jepen për organizatat jo fitimprurëse dhe do të ndihmojnë fëmijët dhe gratë në botë.

Shtang këngëtarja e njohur, nxjerr në ‘ankand’

- Advertisement -

E para e serisë është ‘Nëna e Natyrës’. Në një mjedis të ftohtë laboratorik, pa asnjë shenjë jete, një hapje i hap rrugën një dege që shndërrohet në një pemë plot gjallëri. Ai shtyn kundër gravitetit dhe lulet lulëzojnë. Pema mund të përkulet apo edhe të thyhet, por ajo vazhdon të rikrijohet dhe të lulëzojë. Kjo vepër përmban tekst të ri nga Madonna. Vepra e dytë, e titulluar ‘Nëna e Evolucionit’, prek udhëtimin e metamorfozës së fluturave, të cilat janë një nga krijimet më të bukura në natyrë dhe një shenjë shprese.

Fluturat janë një metaforë për paradoksin se bota po digjet në një skenë postapokaliptike, por ka ende prova të jetës. Ne vazhdojmë të lindim, pavarësisht se çfarë shkatërrimi po ndodh, pa marrë parasysh çfarë shtypjeje kemi. Ai transmeton mesazhin e rëndësishëm që nëse prisni që bota të jetë e përsosur ose jeta juaj të jetë e përsosur për të krijuar art, kjo nuk do të ndodhë kurrë.

Shtang këngëtarja e njohur, nxjerr në ‘ankand’

Ne duhet ta bëjmë atë, për mbijetesën tonë në këtë botë kaotike, të paparashikueshme. Vepra përmban tekste nga kënga ikonë e Madonna Justify My Love dhe muzikë origjinale nga Igor Bardykin. Puna përfundimtare është ‘Nëna e Teknologjisë’ dhe zhvillohet në një pyll të bukur, duke përshkruar mënyrën se si shkenca mund të lindë dritë në botë, por vetëm nëse përdoret me vetëdijen e duhur. Centipeda përfaqëson teknologjinë si forcën jetëdhënëse ashtu edhe rreziqet e saj, krahasimin e errësirës dhe dritës. Teknologjia vazhdon të evoluojë në botën fizike, natyrore dhe reale; ne mund të bëjmë çfarë të duam, por kjo ka pasoja. Natyra në fund do të fitojë në fund. Vepra përmban poezinë e Rumiut.

- Advertisement -

Must Read

Donaldi lexon letrën që i dërgoi Agron Llakajt kur ishte në BBV, të gjithë shpërthejnë në lot (E PLOTË)

Mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Më lër të flas’ ishte i ftuar aktori i madh i humorit Agron Llakaj, një mik i ngushtë edhe...

E papritur/ Këngëtari i njohur shqiptar i jep fund lidhjes shumëvjeçare

Reperi i Babastars Onati i ka dhënë fund lidhjes. Lajmi është bërë i ditur nga burime për “Prive”. Onati ka qenë në një lidhje shumëvjeçare,...

22 vjet pas vr asjes së babait të saj, Rudina Hajdari flet për familjen Haklaj

Kanë kaluar 22 vjet që nga vrasja e mistershme e Azem Hajdarit, e cila ende vazhdon që të jetë në qendër të vëmendjes së...

Është ndarë nga bashkëshorti i saj? Flet Rudina Hajdari: Është e vështirë! E vërteta është që…

Ish-deputetja demokrate Rudina Hajdari përpiqet që jetën private ta mbajë sa më larg vëmendjes publike. Mirëpo kohë më parë Rudina Hajdari u përfol se është...

Shokon Brisida Shehaj: Kam vendosur të bëhem nënë e vetme dhe pa bashkëshort

Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Brisida Shehaj ishte së fundmi e ftuar te “Rudina” në Tv Klan, ku u rrëfye si kurrë më parë...