Home Kuriozitete “Më mungon shumë...” – Rudina Dembacaj dhe moderatorja e njohur shpërthyen në...

“Më mungon shumë…” – Rudina Dembacaj dhe moderatorja e njohur shpërthyen në lot

Edhe pse në ekran e shohim gjithmonë si një femër të fortë, të pjekur, plot buzëqeshje dhe energji, ashtu si çdo qenie njerëzore, aktorët e humorit kanë dobësitë e tyre. Rudina Dembacaj ka treguar gjithmonë rëndësinë që ka familja në jetën e saj dhe përkushtimin ndaj tyre.

Rreth dy vite më parë, aktorja pësoi një nga humbjet më të mëdha në jetën e saj, atë të babait të saj. Kjo është një tragjedi që Rudina e kaloi me shumë vështirësi dhe dhimbje, duke gjetur forcë tek familjarët e tjerë.

Megjithë kalimin e kohës, ka dhimbje që as nuk harrohet dhe as nuk zvogëlohet. E tillë është humbja e babait për Dembacajn.

- Advertisement -

Në një intervistë me Jerry-n ka mjaftuar pyetja se çfarë e bën nostalgjike aktoren që kjo e fundit të preket dhe të derdhë lot.

“Për çdo fjali që më thoshte babai. Më mungon shumë. Sidomos në momentet e suksesit, aty më mungon më shumë se kushdo. “Jam i rrethuar nga shumë dashuri dhe njerëz që më mbështesin, por fatkeqësisht askush nuk mundet. zërë vendin e tij sado pak”, përfundoi mes lotësh Rudina.

- Advertisement -

Must Read

Donaldi lexon letrën që i dërgoi Agron Llakajt kur ishte në BBV, të gjithë shpërthejnë në lot (E PLOTË)

Mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Më lër të flas’ ishte i ftuar aktori i madh i humorit Agron Llakaj, një mik i ngushtë edhe...

E papritur/ Këngëtari i njohur shqiptar i jep fund lidhjes shumëvjeçare

Reperi i Babastars Onati i ka dhënë fund lidhjes. Lajmi është bërë i ditur nga burime për “Prive”. Onati ka qenë në një lidhje shumëvjeçare,...

22 vjet pas vr asjes së babait të saj, Rudina Hajdari flet për familjen Haklaj

Kanë kaluar 22 vjet që nga vrasja e mistershme e Azem Hajdarit, e cila ende vazhdon që të jetë në qendër të vëmendjes së...

Është ndarë nga bashkëshorti i saj? Flet Rudina Hajdari: Është e vështirë! E vërteta është që…

Ish-deputetja demokrate Rudina Hajdari përpiqet që jetën private ta mbajë sa më larg vëmendjes publike. Mirëpo kohë më parë Rudina Hajdari u përfol se është...

Shokon Brisida Shehaj: Kam vendosur të bëhem nënë e vetme dhe pa bashkëshort

Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Brisida Shehaj ishte së fundmi e ftuar te “Rudina” në Tv Klan, ku u rrëfye si kurrë më parë...