Home Lajme “Ky do të ishte...”/ Trixa u rrëfye me lot në sy, Donaldi...

“Ky do të ishte…”/ Trixa u rrëfye me lot në sy, Donaldi dënon bullizmin

Aktori i humorit Donald Veshaj duket se ka vendosur të reagojë për herë të parë në lidhje me situatën e vështirë që po përjeton Beatrix Ramosaj, këngëtarja me të cilën krijoi lidhje brenda Big Brother VIP që u shpall ‘fajtore’ nga rrjetet sociale për ndërhyrjen në lidhjen e tij me moderatoren Bora Zemani. Në pjesën e parë të emisionit ‘Më lër të flas’, Donald e Romeo Veshaj kanë marrë nën shqyrtim pikërisht këtë gjë ‘Cyber bullying’ (bullizimi në internet) dhe me ironi u përgjigjen komentuesve që ofendojnë pa kriter në rrjetet sociale.

“Unë për ta mund të v des, pra ky që ka këtë emrin sbcfdess_ddsdcd54 më uron që të vdes, ky do të ishte shumë i lumtur që një djalë i ri vetëm 26 vjeç si unë do të vd iste?”- thotë Donaldi.

Ai lexon edhe shumë më shumë komente të tjera në emision, por thelbi është një, kundërshton bullizimin. Siç duket, për herë të parë, edhe pse jo në mënyrë të drejtpërdrejtë, Donaldi ka marrë përsipër të bëjë diçka për Trixën, pozitive. Këngëtarja tashmë gëzon mbështetjen e shumë personazheve publikë, pasi me lot në sy rrëfeu se po kalonte një periudhë shumë të vështirë pas komenteve ‘bombarduese’ që po i bëheshin në rrjetet sociale.

- Advertisement -

Must Read

Donaldi lexon letrën që i dërgoi Agron Llakajt kur ishte në BBV, të gjithë shpërthejnë në lot (E PLOTË)

Mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Më lër të flas’ ishte i ftuar aktori i madh i humorit Agron Llakaj, një mik i ngushtë edhe...

E papritur/ Këngëtari i njohur shqiptar i jep fund lidhjes shumëvjeçare

Reperi i Babastars Onati i ka dhënë fund lidhjes. Lajmi është bërë i ditur nga burime për “Prive”. Onati ka qenë në një lidhje shumëvjeçare,...

22 vjet pas vr asjes së babait të saj, Rudina Hajdari flet për familjen Haklaj

Kanë kaluar 22 vjet që nga vrasja e mistershme e Azem Hajdarit, e cila ende vazhdon që të jetë në qendër të vëmendjes së...

Është ndarë nga bashkëshorti i saj? Flet Rudina Hajdari: Është e vështirë! E vërteta është që…

Ish-deputetja demokrate Rudina Hajdari përpiqet që jetën private ta mbajë sa më larg vëmendjes publike. Mirëpo kohë më parë Rudina Hajdari u përfol se është...

Shokon Brisida Shehaj: Kam vendosur të bëhem nënë e vetme dhe pa bashkëshort

Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Brisida Shehaj ishte së fundmi e ftuar te “Rudina” në Tv Klan, ku u rrëfye si kurrë më parë...