Home Kuriozitete Doni të humbisni peshë, provoni këto këshilla për të arritur formën e...

Doni të humbisni peshë, provoni këto këshilla për të arritur formën e duhur

Vera është afër e nëse jeni një frekuentues i plazhit ose një adhurues i festave në pishinë, mund të tundoheni të provoni gjithçka për të arritur sa më shpejt trupin veror. Sidoqoftë, është e rëndësishme të mbani mend se nuk keni nevojë t’i nxitoni qëllimet tuaja, pasi nuk ka suplemente të mrekullueshme ose rutina të stërvitjes që mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë shpejt në një mënyrë të shëndetshme.

Në vend të kësaj, ju mund të rregulloni mënyrën se si ushqeheni. Provoni këto këshilla të dobishme për të filluar të ndiheni më rehat me trupin tuaj dhe të shihni rezultate pa lënë pas ushqimin dhe pa vuajtur në palestër.

Të kesh një marrëdhënie të mirë me ushqimin është e rëndësishme, kështu që nëse po mendoni të bëni ndryshime në dietën tuaj, mbani mend se nuk keni pse të ndaloni së trajtuari veten me ushqimin që ju pëlqen.

- Advertisement -

Filloni ngadalë duke ndryshuar dietën tuaj dy ose tre herë në ditë dhe nëse ju pëlqen të hani diçka të ëmbël herë pas here, përpiquni të shkurtoni porcionin në mënyrë që të mund të shijoni akoma ushqimet tuaja të preferuara.

Kur punoni, pini të paktën 8 gota ujë në ditë në mënyrë që të mos përjetoni dehidrim. Mos harroni të rrisni marrjen e fibrave, orizit kaf, fasuleve ose tërshërës dhe mbani një sasi të mirë proteinash në dietën tuaj. Kjo përfundimisht do t’ju ndihmojë të humbni peshë nëse hani sasinë e duhur çdo vakt.

- Advertisement -

Must Read

Afërdita shfaqet super e nxeht, tregon gjoksin superseksi!

Afërdita Dreshaj po shijon ende pushimet. Pa djalin e vogël por vetëm me bshkëshortin ajo po kalon ditët më të mira. Së fundmi publikoi një foto...

Reja e Gilit shfaqet superseksi kur del në mbrëmje

Eshtë vera dhe lokalet janë të mbushura më shumë gjatë natës. Duket se edhe reja e Gilit pëlqen të dal kur koha është më e...

Ndryshe nga fotot në internet, Enca na ‘dëshpëron’ me dukjen e saj live!

Enca krenohet me format e saj trupore. Edhe pse ka marrë shumë komente për peshën ajo duket se e ndjen mirë veten keshtu. Por, në Instagram...

Nga bregdeti, Soni Malaj ‘çmend’ ndjeksit me format trupore!

Soni Malaj është kohë të gjatë në skenë. Gjithmonë ka befasur me format e trupi duke u shfaqur si modele. Së fundmi publikoi një foto atraktive...

Me video duke treguar të pasmet Nora shfaqet superseksi!

Nora Istrefi po është aktive së fundmi në Instagram. Ajo publikoi një video ku duket mjaft atraktive. Derisa sillet për të treguar fustanin ajo tregon format...