Home Roze VIDEO/ Ju duken njësoj? Ylli me famë botërore “kopjon” këngën e reperes...

VIDEO/ Ju duken njësoj? Ylli me famë botërore “kopjon” këngën e reperes shqiptare

Nicki Minaj është një ndër reperet më të suksesshme ndërkombëtare. Pak ditë më parë, ka publikuar këngën më të re me titull “ëe Go Up” në bashkëpunim me Fivio Foreign. Megjithatë duket se për këtë projekt Nicki është frymëzuar nga reperja shqiptare, Melinda Ademi.

Një video që po qarkullon në TikTok tregon këngën e saj dhe Melinda Ademit, të cilat janë ngjashme për nga vija melodike. Ndjekësit janë të bindur se Nicki ka kopjuar ose është frymëzuar pasi kënga e saj sapo është publikuar ndërsa ajo e Melindës me titullin “Ami”erdhi në janar të 2019.

- Advertisement -

Kujtojmë që Ademi është takuar me Nicki Minaj në “American Idol” në vitin 2011. Melinda rrëfeu takimin me yllin e famshëm amerikan teksa tha: “Takimi ka qenë shumë interesant. Më ka thënë po më pëlqen shumë outfiti yt, a mundesh me u rrotullu? U rrotullova dhe më tha “cute b*tt” (të pasme të lezetshme).

- Advertisement -

Must Read

Donaldi lexon letrën që i dërgoi Agron Llakajt kur ishte në BBV, të gjithë shpërthejnë në lot (E PLOTË)

Mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Më lër të flas’ ishte i ftuar aktori i madh i humorit Agron Llakaj, një mik i ngushtë edhe...

E papritur/ Këngëtari i njohur shqiptar i jep fund lidhjes shumëvjeçare

Reperi i Babastars Onati i ka dhënë fund lidhjes. Lajmi është bërë i ditur nga burime për “Prive”. Onati ka qenë në një lidhje shumëvjeçare,...

22 vjet pas vr asjes së babait të saj, Rudina Hajdari flet për familjen Haklaj

Kanë kaluar 22 vjet që nga vrasja e mistershme e Azem Hajdarit, e cila ende vazhdon që të jetë në qendër të vëmendjes së...

Është ndarë nga bashkëshorti i saj? Flet Rudina Hajdari: Është e vështirë! E vërteta është që…

Ish-deputetja demokrate Rudina Hajdari përpiqet që jetën private ta mbajë sa më larg vëmendjes publike. Mirëpo kohë më parë Rudina Hajdari u përfol se është...

Shokon Brisida Shehaj: Kam vendosur të bëhem nënë e vetme dhe pa bashkëshort

Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Brisida Shehaj ishte së fundmi e ftuar te “Rudina” në Tv Klan, ku u rrëfye si kurrë më parë...