Home Kuriozitete VIDEO/ Pica në formë tosti është trendi i ri në Tik Tok,...

VIDEO/ Pica në formë tosti është trendi i ri në Tik Tok, Hailey Bieber ju tregon si ta përgatisni

“Tik Tok” na prezanton me picën më të mirë të momentit.

Receta e re virale e lansuar nga video e Hailey Bieber ka mbledhur mbi 4 milionë shikime dhe është kthyer në trend. Buka e prerë përdoret këtu si bazë për pica. Për të parë se çfarë do t’ju duhet:

Përbërësit: bukë e prerë në feta, gjalpë, vaj (vaj ulliri dhe tartuf), djathë Burrata, domate (të prera në feta dhe të lyera në vaj ulliri), lëng limoni, kripë, salcë marinimi, parmixhano, rigon, piper.

- Advertisement -

Si ta përgatisni: Lyejeni bukën me gjalpë nga të dyja anët dhe e lyeni me pak vaj tartufi. Fërkoni fetat derisa të marrin ngjyrë të artë dhe sipër lyeni djathin Burrata ose çdo djathë që dëshironi. Sipër bukës me djathë vendosim një fetë domate dhe e pjekim në furrë në temperaturën 170 deri në 180 gradë, derisa djathi të shkrihet. Më pas shtoni pak parmixhan dhe vendoseni sërish në furrë për disa minuta. Ngrohim salcën, shtrojmë bukën dhe shtojmë edhe pak parmixhan. Shtoni piper, rigon dhe nëse dëshironi petë piper të kuq.

Shikoni videon me udhëzimet, e cila u bë virale:

- Advertisement -

Must Read

Afërdita shfaqet super e nxeht, tregon gjoksin superseksi!

Afërdita Dreshaj po shijon ende pushimet. Pa djalin e vogël por vetëm me bshkëshortin ajo po kalon ditët më të mira. Së fundmi publikoi një foto...

Reja e Gilit shfaqet superseksi kur del në mbrëmje

Eshtë vera dhe lokalet janë të mbushura më shumë gjatë natës. Duket se edhe reja e Gilit pëlqen të dal kur koha është më e...

Ndryshe nga fotot në internet, Enca na ‘dëshpëron’ me dukjen e saj live!

Enca krenohet me format e saj trupore. Edhe pse ka marrë shumë komente për peshën ajo duket se e ndjen mirë veten keshtu. Por, në Instagram...

Nga bregdeti, Soni Malaj ‘çmend’ ndjeksit me format trupore!

Soni Malaj është kohë të gjatë në skenë. Gjithmonë ka befasur me format e trupi duke u shfaqur si modele. Së fundmi publikoi një foto atraktive...

Me video duke treguar të pasmet Nora shfaqet superseksi!

Nora Istrefi po është aktive së fundmi në Instagram. Ajo publikoi një video ku duket mjaft atraktive. Derisa sillet për të treguar fustanin ajo tregon format...