Home Kuriozitete A pini ujë me limon pa rezultat? Përbërësi që bën detoksifikimin

A pini ujë me limon pa rezultat? Përbërësi që bën detoksifikimin

Nëse pini ujë me limon, por pa parë asnjë rezultat, me siguri nuk vendosni një përbërës tjetër që bën detoksifikimin e plotë! Pirja e ujit konsiderohet si një nga mënyrat më të mira për të hequr qafe toksinat nga trupi.

Por nëse uji i thjeshtë ndonjëherë ju duket i mërzitshëm, zgjidhja është në kuzhinën tuaj, mjaftojnë pesë përbërës të thjeshtë për t’i dhënë ujit tuaj një kthesë dhe përtëritje.

Dijeni se nëse nuk shihni rezultate me ujë të thjeshtë me limon, atëherë ndoshta duhet të vendosni ndonjë përbërës shtesë për të gjetur koktejin tuaj detoks.

- Advertisement -

Çfarë të pini tjetër përveç ujit me limon

Nenexhik

Nenexhiku zëvendëson rolin e sheqerit. E ëmbëlson ujin pa shtuar kalori të panevojshme. Gjithashtu ndihmon stomakun dhe forcon sistemin tretës.

Kastravec

Uji me kastravec nuk është vetëm “pija” e banjës. Vetëm disa feta kastraveci në ujë, jo vetëm që sigurojnë hidratim të shkëlqyer, por ju japin veti anti-infla matore.

Xhenxhefil

Kjo rrënjë pikante ka shumë veti. Pastron trupin, forcon tretjen dhe më e rëndësishmja, ndihmon stomakun. Filloni me feta të vogla dhe nëse shihni atë që ju nevojitet më sipër, fërkojeni një pjesë të vogël në ujë.

Selino

Ai shquhet për përfitimet e rëndësishme që ofron për shëndetin tonë dhe përmban kalori minimale, gjë që e bën atë ideal për dietë. Lëreni një copë të madhe në gotë me ujin tuaj dhe më pas konsumojeni për të marrë të gjitha vitaminat, mineralet dhe fibrat që ofron.

- Advertisement -

Must Read

Afërdita shfaqet super e nxeht, tregon gjoksin superseksi!

Afërdita Dreshaj po shijon ende pushimet. Pa djalin e vogël por vetëm me bshkëshortin ajo po kalon ditët më të mira. Së fundmi publikoi një foto...

Reja e Gilit shfaqet superseksi kur del në mbrëmje

Eshtë vera dhe lokalet janë të mbushura më shumë gjatë natës. Duket se edhe reja e Gilit pëlqen të dal kur koha është më e...

Ndryshe nga fotot në internet, Enca na ‘dëshpëron’ me dukjen e saj live!

Enca krenohet me format e saj trupore. Edhe pse ka marrë shumë komente për peshën ajo duket se e ndjen mirë veten keshtu. Por, në Instagram...

Nga bregdeti, Soni Malaj ‘çmend’ ndjeksit me format trupore!

Soni Malaj është kohë të gjatë në skenë. Gjithmonë ka befasur me format e trupi duke u shfaqur si modele. Së fundmi publikoi një foto atraktive...

Me video duke treguar të pasmet Nora shfaqet superseksi!

Nora Istrefi po është aktive së fundmi në Instagram. Ajo publikoi një video ku duket mjaft atraktive. Derisa sillet për të treguar fustanin ajo tregon format...