Home Kuriozitete Nuk i harron traditat! Miqtë e Bebe Rexhës kërcejnë vallen e Tropojës...

Nuk i harron traditat! Miqtë e Bebe Rexhës kërcejnë vallen e Tropojës (video)

Bebe Rexha është një nga vajzat që krenon çdo shqiptar me arritjet e saj artistike, por edhe me dashurinë që tregon herë pas here për vendlindjen.

Këngëtarja ndan herë pas here detaje që dëshmojnë origjinën e saj.

E që të njëjtën gjë ka bërë dhe së fundmi, me një postim në rrjetin social “Instagram”.

- Advertisement -

Këngëtarja ka ndarë një video ku shihen miqtë e saj të ngushtë duke i mësuar se si të kërcejnë valle shqipe.

“Më lëshoni pak muzikë shqipe, le t’i tregojmë botës muzikën shqiptare”, thotë Bebe para se të kërcejnë.

Ata shihen në ambientet e një shtëpie ndërsa këngëtarja shqiptare i ka filmuar duke kërcyer.

Krijuesja e hitit “I’m a mess” ka treguar herë pas here se është tepër krenare që është shqiptare dhe nuk humbet rastin për ta treguar. Bebe ndan shpesh foto nga fëmijëria e saj në vendlindje dhe ka pranuar madje se është një fanatike e gatimeve shqiptare.

O Zot i madh, unë e dua ushqimin shqiptar. Me të vërtetë i dua të gjitha ato që përfshihen në kuzhinën tonë tradicionale. Mua më pëlqen shumë ‘bureku’ dhe ‘fasulet’ dhe thjesht e dua shumë ushqimin shqiptar, por ‘bureku’ është i preferuari im. Pastaj më pëlqen ‘flija’, kështu që ato janë të preferuarat e mija dhe ne gjithmonë i bëjmë ato gjatë gjithë kohës në shtëpinë time. Unë di t’i gatuaj. Gjatë karantinës në të vërtetë po mësoja si ta gatuaja. Unë nuk bëra një punë edhe aq të shkëlqyeshme, por ishte në rregull. Por ju e dini, unë gatuaj pjesën më të madhe të kohës vetë, dhe vërtetë e dua ushqimin shqiptar. Unë e dua gatimin, si dashurinë”, ka treguar Bebe gjatë një interviste.

- Advertisement -

Must Read

Donaldi lexon letrën që i dërgoi Agron Llakajt kur ishte në BBV, të gjithë shpërthejnë në lot (E PLOTË)

Mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Më lër të flas’ ishte i ftuar aktori i madh i humorit Agron Llakaj, një mik i ngushtë edhe...

E papritur/ Këngëtari i njohur shqiptar i jep fund lidhjes shumëvjeçare

Reperi i Babastars Onati i ka dhënë fund lidhjes. Lajmi është bërë i ditur nga burime për “Prive”. Onati ka qenë në një lidhje shumëvjeçare,...

22 vjet pas vr asjes së babait të saj, Rudina Hajdari flet për familjen Haklaj

Kanë kaluar 22 vjet që nga vrasja e mistershme e Azem Hajdarit, e cila ende vazhdon që të jetë në qendër të vëmendjes së...

Është ndarë nga bashkëshorti i saj? Flet Rudina Hajdari: Është e vështirë! E vërteta është që…

Ish-deputetja demokrate Rudina Hajdari përpiqet që jetën private ta mbajë sa më larg vëmendjes publike. Mirëpo kohë më parë Rudina Hajdari u përfol se është...

Shokon Brisida Shehaj: Kam vendosur të bëhem nënë e vetme dhe pa bashkëshort

Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Brisida Shehaj ishte së fundmi e ftuar te “Rudina” në Tv Klan, ku u rrëfye si kurrë më parë...