Home Lajme Lajmi i bujshëm se do të çmimin e madh, shihni se me...

Lajmi i bujshëm se do të çmimin e madh, shihni se me kë është fans Rama në Big Brother VIP

Reality show “Big Brother Albania VIP” është kthyer në një nga emisionet më të ndjekura dhe më të përfolura në Shqipëri. Me vazhdimësinë e garës tashmë për më shumë se 100 ditë, janë krijuar edhe aludimet të shumta për konkurrentët që do ta fitojnë çmimin e madh.

Mirëpo ajo çfarë ka bërë më shumë përshtypje është lajmi se në finale do të jetë i përfshirë edhe Edi Rama dhe se fituesi do të jetë Donald Veshaj. Disa media rozë raportojnë se do të jetë pikërisht kryeministri i Shqipërisë, i cili do t’i dorëzojë fituesit çmimin e madh prej 100.000 eurosh.

Por nëse ky lajm që ka qarkulluar është u vërtetë, cili banor është i preferuari i Ramës.

- Advertisement -

Kujtojmë se Rama ka qenë shumë i afërt me një nga banorët brenda shtëpisë dhe ai është Donald Veshaj.

Lajmi i bujshëm se do t'i dorëzojë këtij konkurrenti

Moderatorët binjakë Donald dhe Romeo Veshaj i janë bashkuar Partisë socialiste para disa muajsh. Lajmin e bëri me dije vetë deputeti Damian Gjiknuri.

Lajmi i bujshëm se do t'i dorëzojë këtij konkurrenti

Donald dhe Romeo Veshaj janë jo vetëm dy të rinj vlonjat të suksesshëm por tashmë do të angazhohen edhe si kordinatorët e zyrës së posaçme për të rinjtë që kemi ngritur në Tiranë. Një zyrë që do të shërbejë si vendtakimi për të gjithë vlonjatët që jetojnë dhe punojnë në kryeqytet. Na bashkon të gjithëve dëshira dhe vullneti i mirë për të mbështetur punët e mira që po transformojnë Qarkun e Vlorës nga Konispoli në Novoselë #VloraNukNdalet #PS3”, shkruante Gjiknuri.

Gjithashtu Rama është shfaqur me vëllezerit dhe në një skeç. Ata kanë postuar një video ku shihen teksa bisedojnë me kryeministrin Edi Rama, ndërsa ky i fundit u kërkon që ta lënë të ikë. Këtu binjakët kanë përfituar që të bëjnë edhe ironi me programin e kryedemokratit Lulzim Basha i cili në spotin e tij, u mbante dorën emigrantëve që duan të ikin nga Shqipëria.

- Advertisement -

Must Read

Donaldi lexon letrën që i dërgoi Agron Llakajt kur ishte në BBV, të gjithë shpërthejnë në lot (E PLOTË)

Mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Më lër të flas’ ishte i ftuar aktori i madh i humorit Agron Llakaj, një mik i ngushtë edhe...

E papritur/ Këngëtari i njohur shqiptar i jep fund lidhjes shumëvjeçare

Reperi i Babastars Onati i ka dhënë fund lidhjes. Lajmi është bërë i ditur nga burime për “Prive”. Onati ka qenë në një lidhje shumëvjeçare,...

22 vjet pas vr asjes së babait të saj, Rudina Hajdari flet për familjen Haklaj

Kanë kaluar 22 vjet që nga vrasja e mistershme e Azem Hajdarit, e cila ende vazhdon që të jetë në qendër të vëmendjes së...

Është ndarë nga bashkëshorti i saj? Flet Rudina Hajdari: Është e vështirë! E vërteta është që…

Ish-deputetja demokrate Rudina Hajdari përpiqet që jetën private ta mbajë sa më larg vëmendjes publike. Mirëpo kohë më parë Rudina Hajdari u përfol se është...

Shokon Brisida Shehaj: Kam vendosur të bëhem nënë e vetme dhe pa bashkëshort

Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Brisida Shehaj ishte së fundmi e ftuar te “Rudina” në Tv Klan, ku u rrëfye si kurrë më parë...