Home Roze Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit.

Meliah Md Diah u kujdes për djalin e saj, Abdul Rahman Saud, për 63 vjet që nga momenti i parë i lindjes së tij dhe deri kur ajo ndërroi jetë në moshën 101-vjeçare.

Megjithëse sytë e saj kishin parë shumë, kjo ishte jeta dhe forca e saj. Të afërmit e saj thonë se nëse ajo ndihej krenare për diçka, ishte për djalin e saj.

- Advertisement -

Nëna vd iq për shkaqe natyrale brenda natës pasi ushqeu të birin me vaktin e fundit të orizit. Ajo u zbulua nga një i afërm që jetonte pranë nënës dhe djalit të saj në Malajzi.

Të afërmit e tjerë tashmë po kujdesen për djalin e saj, i cili e ka kuptuar se çfarë ka ndodhur dhe është mbyllur në vetvete.

Dashuria për fëmijën e saj, forca e saj, guximi dhe shpirti i saj, të cilat pasqyrohen qartë në fotot e publikuara, janë një shembull i shkëlqyer për të gjithë ne.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Kur isha 23 vjeç u lidha me një 47-vjeçare”, konkurrenti i Big Brother VIP rrëfen sekretin e jetës

Banorët e Big Brother VIP kanë rrëfyer shpeshherë detaje nga jeta personale. Mirëpo, së fundmi, Vëllai i Madh iu ka kërkuar që të tregojnë...

Çfarë ndodhi? Monika Lubonja nuk përmbahet ndaj Ilirit: Më vjen t’i gjuaj me tullë pas kokës

Ilir Shaqiri dhe Monika Lubonja janë dy banorët që kanë hyrë në “Big Brother VIP” që në nisje të formatit në muajin tetor. Dyshja...

Monika Lubonja plas “bo mbën”, zbardhet biseda e fortë me Einxhel: E kam ditur që në fillim!

Aktorja e njohur Monika Lubonja është këtë javë në nonimin së bashku me Arbrin. Njëri prej tyre do të lërë gjatë ditës së nesërme...

Nuk i harron traditat! Miqtë e Bebe Rexhës kërcejnë vallen e Tropojës (video)

Bebe Rexha është një nga vajzat që krenon çdo shqiptar me arritjet e saj artistike, por edhe me dashurinë që tregon herë pas here...

‘Mevlani nr.2’, filluan dedikimet me këngë! Ja cili i përgatit suprizën e bukur Efit

Sot ishte takimi midis Efit dhe Bledit. Bledi ka vite që merret me muzikë dhe i dedikoi Efit disa fjalë të bukura dhe madje...