Home Roze Semi i rrëqeth të gjithë me historinë e jetës së saj: Dje...

Semi i rrëqeth të gjithë me historinë e jetës së saj: Dje i kam lënë ilaçet! Vetëm Donaldi e dinte!

Këngëtarja Semi Jaupaj teksa po bisedonte sot me Antonelën i ka prekur të gjithë me historinë e saj të jetës. Semi ka treguar të gjitha vështirësitë ekonomike me të cilat familja e saj është përballuar kur ishte fëmijë.

Ajo ka treguar se ishte e ëma ajo që e ka mbështetur për të ndjekur pasionin e saj për muzikë, ndonëse nuk kishin të ardhura ekonomike.

Kur ajo ishte një fëmijë, dëshironte të bëhej pjesë e ‘Festivalit të Shkodrës” dhe ndonëse nuk ksihin para e ëma e kishte dërguar atje.

- Advertisement -

Ndër të tjera Semi është shprehur se kurrë nuk ka folur në publikur lidhur më këtë situtë që ka kaluar pasi nuk dëshirontë të dukej e dobët para të tjerëve.

“Mamit tim i është dashur të punojë shumë e vetme. Kur ajo e pa që unë kisha talent për muzikë, nuk ma prishte për asgjë. Pa kokërr leku në shtëpi dhe kur vinte puna për të ik në ndonjë koncert… Mbaj mend që kemi ikur në festivalin e Shkodrës, pa lekë fare…

Kur flas për 65 mijë lekë në atë kohë, kanë qenë tmerr. 65 mijë lekë fustani, 45 mijë lekë këpucët. Njeri që s’donte të ndaheshim ne nga shoqet. Është njeri shumë sakrifikues. ‘S’ka nevojë të dijë që ne nuk kemi, hallet tona, se nuk ka për të ardh njeri me na dhënë’, thonte.

E urrej që njerëzve t’u vijë keq, që të më shohin si të dobët, prandaj nuk doja ta tregoja atë gjënë këtu. Nëse kam një gjë, iki qaj dhe kthehem prapë. S’dua të ndikohen. Prandaj thash dje kam lënë ilaçet, se nuk dua që njerëzit të ndikohen. Unë kam qenë keq, s’e ka kuptuar njeri, pavarësisht që mund ta kenë ditur ata jashtë.

Vetëm Donaldi e dinte. Prandaj rrinim afër. Prandaj njerëzit thonin pse rrinë afër këta. Nëse kisha për të thënë diçka, ua thoja dy apo tre njerëzve në shtëpi, jo të gjithëve. Prandaj më vjen inat kur thuhet aleanca, lojë. Mbase perceptohet ashtu jashtë, por realisht është ndryshe fare edhe duhet me e kuptu kur e kam shpjegu një miliard herë”,- tha Semi.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

Tregoi se i është rikthyer tu mori, Dafina Zeqiri i dërgon mesazhin prekës Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më parë njoftoi se i është rikthyer sërish tum ori në...