Home Kuriozitete Na nderoi/ Shqiptari Gëzim Pollozani është vlerësuar me çmimin “Oficeri i Vitit”...

Na nderoi/ Shqiptari Gëzim Pollozani është vlerësuar me çmimin “Oficeri i Vitit” në Teksas

Gëzim Pollozani është shpallur “Oficer i Vitit” nga qyteti i Fort Worth në Teksas.

Pollozani është gjithashtu një nga drejtuesit e bordit në Qendrën Komunitare Kulturore Shqiptaro-Amerikane në Teksas.

Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ai u vizitua dhe u nderua me mirënjohje nga Policia Shqiptare e Republikës së Shqipërisë!

- Advertisement -

Kjo vizitë u realizua nga Z. Skënder Doda, ish-kolonel, tashmë Drejtor i Seksionit IPA Shqiptar/Shqiptar, dhe znj.Irena Elezi, zv/komisar në drejtorinë vendore të policisë Tiranë.

Të ftuarit u informuan për punën vullnetare, angazhimet dhe arritjet e komunitetit shqiptar në Dallas dhe Teksas gjatë 35 viteve nga Bruno Ceka (kryetar) dhe Zek Nokshiqi (nënkryetar).

Më 22 Mars të vitit 2018 , shqiptari nga Struga, u betua si Drejtor i Bordit të Shoqatës së Policëve në Fort Worth.

“Sot, Gezim Pollozani, Sekretari ynë i Qendrës Kulturore Shqiptaro-Amerikane u betua si Drejtor i Bordit të Shoqatës Policëve të Fort Worth. Çfarë arritje dhe nder është ta kemi atë si pjesë të komunitetit tonë te mrekullueshëm. Ne i deshirojmë atij të gjitha te mirat e fatit në detyrën e tij të re me shoqatën.”, njoftoi Albanian American Cultural Center of Texas.

Ai është dhe sekretari i këshillit të qendrës ‘Albanian American Cultural Center Of Texas’, qendër e cila bashkon shqiptarët e Texas.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

Tregoi se i është rikthyer tu mori, Dafina Zeqiri i dërgon mesazhin prekës Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më parë njoftoi se i është rikthyer sërish tum ori në...