Home Kuriozitete Vendosni sodë buke në këpucë dhe shikoni se çfarë ndodh

Vendosni sodë buke në këpucë dhe shikoni se çfarë ndodh

Edhe ju e keni përjetuar këtë moment të sikletshëm kur ktheheni në shtëpi, hiqni këpucët dhe të gjithë të tjerët janë të izoluar në dhomat e tyre.

Të gjithë e kemi kaluar dhe është e nevojshme të bëjmë të qartë se era e keqe e këmbëve nuk është vetëm për shkak të menaxhimit të dobët të higjienës nga ne, por shumë faktorë luajnë një rol si lloji i lëkurës, djersitja e shtuar apo jo. Kjo pasi shumë shpesh veshim këpucë dhe e mbajmë këmbët e mbyllura dhe pa frymë.

Spërkatni sodë buke në këpucët tuaja

- Advertisement -

Soda e bukës luan një rol udhëheqës në çështjet e pastërtisë, por kontributi i saj në fusha të tjera, edhe pse shumë i rëndësishëm, nuk është bërë shumë i njohur. Në këtë rast është një nga zgjidhjet më efektive për erën e keqe të këpucëve. Spërkatni pjesën e brendshme të këpucëve dhe lërini mënjanë për një ditë. Soda do t’i ketë thithur aromat deri të nesërmen, vetëm sigurohuni që ta tundni nga brenda përpara se t’i vishni. Nëse problemi vazhdon, mund t’ju duhet të përsërisni procedurën çdo herë përpara se t’i vishni ato.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

Tregoi se i është rikthyer tu mori, Dafina Zeqiri i dërgon mesazhin prekës Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më parë njoftoi se i është rikthyer sërish tum ori në...