Home Kuriozitete Janë çifti i momentit! Dy aktorët turk rrrëmbejnë disa çmime prestigjoze

Janë çifti i momentit! Dy aktorët turk rrrëmbejnë disa çmime prestigjoze

Hande Erçel dhe Kerem Bursin janë padyshim ndër aktorët më të ndjekur dhe më të pëlqyer turk.

Seriali i tyre “Sen Çal Kapımı”, përveçëse në Turqi është transmetuar dhe në Evropë edhe në vendet latine. Seriali debutoi në verën e vitit 2021 në Itali, gjatë ditës në Canale 5, me sukses super të mirë.
Ndërkohë në Shqipëri jepet me titullin “Dashuria në Ajër”.

Seriali është vlerësuar jo pak, por me 4 çmime në eventin e fundit në Turqi. Një produksion i “MF Production” dhe drejtor Altan Donmez, seriali, i cili ka xhiruar edhe skenat e fundit muajin e kaluar, ka fituar çmimin e komedisë më të mirë “Best Romantic Comedy”, në ceremoninë e çmimeve “Ayakli Gazete”.

- Advertisement -

Ata fituan dhe çmimin si çifti më i mirë.

Kerem Bürsin dhe Hande Erçel kanë njoftuar lidhjen e tyre prillin e kaluar gjatë arratisjes së tyre në Maldive, dhe që atëherë, çifti nuk e fsheh intimitetin e tyre qoftë në rrjetet sociale apo në jetën reale.

Pasi i dha fund marrëdhënies së saj me këngëtarin e muzikës pop Murat Dalkılıç, Hande është komentuar gjatë për lidhjen me Keremin,  madje ka nga ata që shkuan deri aty saqë aluduan se ky i fundit është bërë shkak i ndarjes së tyre

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

Tregoi se i është rikthyer tu mori, Dafina Zeqiri i dërgon mesazhin prekës Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më parë njoftoi se i është rikthyer sërish tum ori në...