Home Lajme Gjesti human: Një fshat në Indonezi ka ujë të pijshëm falë Gold...

Gjesti human: Një fshat në Indonezi ka ujë të pijshëm falë Gold AG

Reperi i njohur shqiptar, Gold AG ka ndihmuar në furnizimin e një fshati të varfër në Indonezi me ujë.

Lajmi u bë i ditur nga vetë reperi i cili ndau edhe një video që u bë gjatë punimeve për hapjen e pusit.

Si donator i hapjes së pusit të ujit është vendosur emri i të birit të Gold AG-së, Gueril pasuar nga emri i reperit, Arian Agushi. Kjo në fakt, erdhi si dhuratë nga menaxheri i tij Granit Hyseni si dhuratë për ditëlindjen e parë të djalit të tij. Me 28 nëntor, Guerili mbush një vit.

- Advertisement -

Në videon e shpërndarë në llogarinë e tij në Instagram, reperi shkruan:

“Vllau jem @granithysenii ma paska bo dhuratë për 1 vjetorin e djalit tem Guerilit. Vërtetë u mbush zemra me dashni dhe falenderim për te. Ndoshta mu nuk më ishte kujtu me ja bo atij, po si do qoftë lus Allahun që sa më shpejtë edhe ai të gëzohet e furnizohet me evlad, e kjo dhuratë ju boftë Xhenet gjithë familjes së tij. Faleminderit Granit ta kthefsha me t’mira e mos ta harrofsha. Gëzimi i këtyre në Indonezi dhe buzëqeshja në fytyrat e tyre, reflektoftë gjithmonë në fytyrën tënde. FALEMINDERIT”.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

Tregoi se i është rikthyer tu mori, Dafina Zeqiri i dërgon mesazhin prekës Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më parë njoftoi se i është rikthyer sërish tum ori në...