Home Lajme U bë viral në internet! Ndërron jetë në moshën 6 vjeçare fëmija...

U bë viral në internet! Ndërron jetë në moshën 6 vjeçare fëmija i famshëm

Antwain Fowler, djali i vogël që u bë viral në internet pasi pyeti “Ku do të hamë?” ka vde kur. Ai ishte 6 vjeç.

Të dielën, nëna e Fowler-it, China, konfirmoi lajmin me një postim tronditës të shpërndarë në llogarinë e tij në Instagram.

“Dhimbja në zemrën time nuk krahasohet me asgjë! Pse o Zot! As në një milion vite nuk ma kishte marrë mendja!  Zemra ime më ka dalë jashtë kraharorit!!!!” ka shkruar mamaja në rrjetet sociale.

- Advertisement -

Në një postim vijues të hënën në mëngjes, China ndau një selfie të saj me djalin e saj të ndjerë.

“Unë u përpoqa të të fsheh nga bota më herët, por  ti e kishe të shkruar të ishe i njohur. Bebi im i çmuar🥺. O Zoti im, thjesht nuk mund ta besoj, po përpiqem shumë kaq shumë, por nuk mund t’i shmangem ndjenjës… “,- ka shkruar ajo.

Djaloshi po luft onte me enteropatinë autoimune, një gjendje që pengon trupin të thithë ushqimin që nga viti 2015, sipas një faqeje GoFundMe të krijuar për nder të tij.

“Antwain është shtruar në spital shumë herë për shkak të gjendjes së tij të keqe shëndetësore. Antwain i është nënshtruar mbi 25 operacioneve. Ashtu si foshnjat normale, Antwain nuk ishte në gjendje të pinte qumësht ose të hante ushqime të forta gjatë fëmijërisë së tij të hershme,” thuhet në faqen e mbledhjes së fondeve.

Videoja nga e cila u bë virale:

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

Tregoi se i është rikthyer tu mori, Dafina Zeqiri i dërgon mesazhin prekës Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më parë njoftoi se i është rikthyer sërish tum ori në...