Home Roze Stresi lavde për Taynën: Nuk ka dy të tilla, ndryshoi industrinë shqiptare

Stresi lavde për Taynën: Nuk ka dy të tilla, ndryshoi industrinë shqiptare

Një ndër emrat e rinj që ka lënë gjurmë në skenën muzikore shqiptare është padyshim dhe Tayna. Reperja nga Kosova ka spikatur me talentin e saj dhe në kaq pak kohë, ka hedhur hapat drejt suksesit ndërkombëtar. Muajt e fundit ka sjellë disa bashkëpunime, dy prej të cilave me artistë të huaj.

Me superlativa për reperen nga folur së fundmi dhe Stresi. Ky i fundit gjatë një bashkëbisedimi me ndjekësit në Instagram, është shprehur se Tayna ka sjellë një frymë të re në industrinë muzikore shqiptare.

“S’ka dy të tilla, është vetëm 1 Tayna. Më pëlqen se i kishte munguar një dekade muzikës një artiste si ajo, ndryshoi shumë në industrinë tonë.”, u shpreh Stresi. Si duket reperët kanë konsideratë për njëri-tjetrin dhe nuk do të jetë çudi nëse mund t’i shikojmë së shpejti në një duet.

- Advertisement -

Must Read

Donaldi lexon letrën që i dërgoi Agron Llakajt kur ishte në BBV, të gjithë shpërthejnë në lot (E PLOTË)

Mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Më lër të flas’ ishte i ftuar aktori i madh i humorit Agron Llakaj, një mik i ngushtë edhe...

E papritur/ Këngëtari i njohur shqiptar i jep fund lidhjes shumëvjeçare

Reperi i Babastars Onati i ka dhënë fund lidhjes. Lajmi është bërë i ditur nga burime për “Prive”. Onati ka qenë në një lidhje shumëvjeçare,...

22 vjet pas vr asjes së babait të saj, Rudina Hajdari flet për familjen Haklaj

Kanë kaluar 22 vjet që nga vrasja e mistershme e Azem Hajdarit, e cila ende vazhdon që të jetë në qendër të vëmendjes së...

Është ndarë nga bashkëshorti i saj? Flet Rudina Hajdari: Është e vështirë! E vërteta është që…

Ish-deputetja demokrate Rudina Hajdari përpiqet që jetën private ta mbajë sa më larg vëmendjes publike. Mirëpo kohë më parë Rudina Hajdari u përfol se është...

Shokon Brisida Shehaj: Kam vendosur të bëhem nënë e vetme dhe pa bashkëshort

Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Brisida Shehaj ishte së fundmi e ftuar te “Rudina” në Tv Klan, ku u rrëfye si kurrë më parë...