Home Lajme Ilir Meta nuk e mban fjalën: Me qetësi do vazhdoj të jem...

Ilir Meta nuk e mban fjalën: Me qetësi do vazhdoj të jem President

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka dalë në një deklaratë për emdiat dhe gjithë qytetarët shqiptarë, lidhur me ecurinë e procesit të numërimit të votave.

Meta tha se deri në përfundimin e këtij procesi përfaqësuesit politikë duhet të tregojnë maturi dhe qetësi.

Presidenti u shpreh se “edhe pse i vetëm përballë gjithë institucioneve të kapura, ia doli që 25 prillin ta kthejë në një ditë të qetë dhe pa incidente”.

- Advertisement -

U aludua për një dor ëheqje të tij, por Meta nuk ka thënë asgjë më shumë lidhur me lëvizjet e reja që mund të ndodhin në Presidencë apo dhe LSI, që mesa duket do të fillojnë nga shtatori.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

Tregoi se i është rikthyer tu mori, Dafina Zeqiri i dërgon mesazhin prekës Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më parë njoftoi se i është rikthyer sërish tum ori në...