Home Roze "Aty ku nisa gjithçka", Alketa Vejsiu i rikthehet dashurisë së vjetër

“Aty ku nisa gjithçka”, Alketa Vejsiu i rikthehet dashurisë së vjetër

Sot është një ndër moderatoret më të suksesshme, fama e së cilës ka tejkaluar kufijtë shqiptarë. Alketa Vejsiu u bë e njohur për fqinjët, pas pjesëmarrjes në Festivalin e Sanremo-s. Për ata që nuk e dinë, karriera e saj ka nisur nga Top Albania Radio, për t’u bërë më pas një ndër figurat më të rëndësishme të ekranit.

Pas kaq shumë vitesh, moderatorja ka vendosur t’i rikthehet dashurisë së vjetër. Përmes një postimi në rrjete sociale, Vejsiu ka zbuluar se tashmë do të drejtojë një emision radiofonik. “Çdo të premte ora 19:99 në @klanradio. “Më duaj me këngën tënde” me mua Alketën!

Frekuenca 92.9 FM Na dëgjoni në Radion Kombëtare Klan nga çdo cep i Shqipërisë dhe Live përmes Aplikacionit “Klani Im”, Live nga çdo vend i botës! Super Muzikë premtoj. Rikthim në kutinë magjike aty ku nisi gjithçka.”, ka shkruar moderatorja krahas fotos që ka publikuar.

- Advertisement -

Must Read

Donaldi lexon letrën që i dërgoi Agron Llakajt kur ishte në BBV, të gjithë shpërthejnë në lot (E PLOTË)

Mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Më lër të flas’ ishte i ftuar aktori i madh i humorit Agron Llakaj, një mik i ngushtë edhe...

E papritur/ Këngëtari i njohur shqiptar i jep fund lidhjes shumëvjeçare

Reperi i Babastars Onati i ka dhënë fund lidhjes. Lajmi është bërë i ditur nga burime për “Prive”. Onati ka qenë në një lidhje shumëvjeçare,...

22 vjet pas vr asjes së babait të saj, Rudina Hajdari flet për familjen Haklaj

Kanë kaluar 22 vjet që nga vrasja e mistershme e Azem Hajdarit, e cila ende vazhdon që të jetë në qendër të vëmendjes së...

Është ndarë nga bashkëshorti i saj? Flet Rudina Hajdari: Është e vështirë! E vërteta është që…

Ish-deputetja demokrate Rudina Hajdari përpiqet që jetën private ta mbajë sa më larg vëmendjes publike. Mirëpo kohë më parë Rudina Hajdari u përfol se është...

Shokon Brisida Shehaj: Kam vendosur të bëhem nënë e vetme dhe pa bashkëshort

Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Brisida Shehaj ishte së fundmi e ftuar te “Rudina” në Tv Klan, ku u rrëfye si kurrë më parë...