Home Lajme Moti për sot, ja si do nisi ky muaj

Moti për sot, ja si do nisi ky muaj


Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vr anësirash deri në orët e pasdites dhe më pas shtim vr anësirash të dendura në të gjithë territorin.

Prej orëve të pasdites në veriperëndim, parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar ndërsa në jugperëndim me intensitet të ulët.

Prej orëve të vona të mbrëmjes e mesnatë reshjet e shiut përfshijnë gati të gjithë vendin, ndërsa në veriperëndim në formën e rrebesheve shoqëruar me shkarkesa elektrike.

- Advertisement -

Në Alpe, parashikohen reshje të izo luara bore. Mjegull dhe mjegullinë e dendur
parashikohet në orët e mëngjesit përgjatë luginave. Era do të mbiz otërojë me drejtim nga kuadrati i jugut me shpejtësi 1-15m/s, me forcim dhe intensitet pasdite deri në 25-30m/s, duke u pasuar nga valëzim i forcës 6-7 ballë.
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

Tregoi se i është rikthyer tu mori, Dafina Zeqiri i dërgon mesazhin prekës Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më parë njoftoi se i është rikthyer sërish tum ori në...