Home Roze Aktori i madh Mani Lumani feston ditëlindjen, ja sa vjeç bëri

Aktori i madh Mani Lumani feston ditëlindjen, ja sa vjeç bëri


Ak tori i madh Mane Lumani, një legje ndë e hu morit shqiptar, pjesë e 4 pa ro distet të Vlorës fes ton ditën e sotme 74 vjetorin e l indjes.

Gazetari vl onjat Ergys Alushi me anë të një p ostimi ka tre guar një h istori nga fil limet e kar rierës së ak torit, i cili e nisi si artist a mator në vitin 1965 në Estr adën e Marinës në Durrës dhe u ngj it si prof esionist në Est radën e Vlorës në vitin 1981.

Alu shi tregon se kur akt orja Meliha Ferra e kis hte parë për he rë të parë Mane Lumanin, i kish te th ënë Leka Krutës, një prej themeluesve të Est radës së Vlorës se për çf arë e kish in marrë atë hu nderr, duke iu ref eruar Mane Lumanit.

- Advertisement -

Sipas gaz etarit, paro disti u bë një nga “h under rët” më të fam shën në Shqipëri, që do të ngj itej shumë herë në sk enë dhe do të bëntë për vete të gji thë shqiptarët me ba t utat e tij.
- Advertisement -

Must Read

Konsiderohet si vajza më e bukur në botë, kjo është 6-vjeçarja ruse që ka ‘çmendur’ njerëzit (FOTO)

Ajo është vetëm gjashtë vjeçe por bukuria e dukshme e ka bërë temë në internet. Anastasiya Knyazeva konsiderohet si vajza më e bukur e moshës së saj në botë. Nëna...

E rëndë! Luleshtrydhet shkaktojnë këtë sëmundje shumë të përhapur

Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA) në SHBA po heton dy marka luleshtrydhesh organike të shitura në shumë dyqane ushqimore, për një lidhje të...

Mjafton të pini 2 gota në mëngjes, Ylli Merja tregon sekretin: Kjo metodë do të largojë toksinat nga trupi

Lodhja është reaksion mbrojtës i organizmit, që në këtë mënyrë na bën me dije se e kemi tepruar. Nganjëherë lodhja është përgjigje ndaj problemeve...

Mos e hani asnjëherë pjeprin para se të flini gjumë, mjekët zbulojnë të vërtetën

Pjepri është një nga frutat më të mira për shëndetin e njeriut. Ai përmban shumë fibër dhe ujë, një kombinim që parandalon konstipacionin dhe mirëmban...

Rrëfehet si asnjëherë më parë Rudina, tregon veprimin që bën pasi regjistron emisionin

Rudina Magjistari ishte e ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”, ku iu përgjigj me shumë sinqeritet dhe dashuri pyetjeve të fëmijëve. Amari, një...