“Në autobus kishte edhe fëmijë”, drejtori i Mbrojtjes Civile zbardh ak sidentin tragjik në Kroaci

Aksi denti tragjik në Kroaci i autobusit me targa të Kosovës ka rezultuar fa tal për 10 pasagjerë, ndërsa 45 të tjerë janë pl...

Dhimbje e madhe, aksid entohet autobusi në Kroaci, 10 kosovarë humbin jetën

Një aksi dent tragjik është regjistruar ditën e sotme në autostradën “Slavonski Brod”, në Kroaci, ku një autobus me targa të Kosovës ka dalë...

61-vjeçari hyn në shtëpinë e të moshuarës dhe tenton ta përdh unojë

Momente tm erri ka përjetuar një 80-vjeçare në Athinë, pasi komshiu i saj 61-vjeçari me origjinë shqiptare i dehur hyri në shtëpinë e saj...

ARTIKUJT E FUNDIT

“Në autobus kishte edhe fëmijë”, drejtori i Mbrojtjes Civile zbardh ak sidentin tragjik në Kroaci

Aksi denti tragjik në Kroaci i autobusit me targa të Kosovës ka rezultuar fa tal për 10 pasagjerë, ndërsa 45 të tjerë janë pl...

Dhimbje e madhe, aksid entohet autobusi në Kroaci, 10 kosovarë humbin jetën

Një aksi dent tragjik është regjistruar ditën e sotme në autostradën “Slavonski Brod”, në Kroaci, ku një autobus me targa të Kosovës ka dalë...

61-vjeçari hyn në shtëpinë e të moshuarës dhe tenton ta përdh unojë

Momente tm erri ka përjetuar një 80-vjeçare në Athinë, pasi komshiu i saj 61-vjeçari me origjinë shqiptare i dehur hyri në shtëpinë e saj...

Modelja tregon tatuazhin e fshehtë që mund të shohë vetëm burri i saj

Modelja gjermane e tatuazheve Juliane Förster ka folur hapur së fundmi për fansat e saj të shumtë, mbi vizatimet që ka bërë në trupin...

“Djali i shqiponjave”, Anwar Hadid ju tregon të huajve për Skënderbeun

Dua Lipa prej dy ditësh ndodhet në Shqipëri. Artistja me famë ndërkombëtare zhvilloi takime ditën e djeshme me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj dhe...

“Në autobus kishte edhe fëmijë”, drejtori i Mbrojtjes Civile zbardh ak sidentin tragjik në Kroaci

Aksi denti tragjik në Kroaci i autobusit me targa të Kosovës ka rezultuar fa tal për 10 pasagjerë, ndërsa 45 të tjerë janë pl...

Dhimbje e madhe, aksid entohet autobusi në Kroaci, 10 kosovarë humbin jetën

Një aksi dent tragjik është regjistruar ditën e sotme në autostradën “Slavonski Brod”, në Kroaci, ku një autobus me targa të Kosovës ka dalë...

Mediat serbe “plasin” nga inati, ja si e raportojnë fitoren e Distria Krasniqit

Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio mezi është kapërdirë në Serbi. Pjesa më e madhe e mediave e anashkaluan si lajm, megjithëse...

“Përvojë unike”, familja Lipa tregon mbresat nga vizita në Tiranë

Babai i yllit të muzikës Dua Lipa, Dukagjin Lipa ka folur rreth eksperiencës së tij të veçantë gjatë vizitës së tij në Pallatin e...

Drejtoresha e Ramës, qeflie e kazinosë/ Dalin pamjet që e vërtetojnë

Drejtoresha e Agjencise Kombetare te Rinise, Kleina Hasani beri me dije gjate nje interviste se fondi qe i dedikohet rinise Shqiptare nga buxheti i...

Mori medaljen e artë në Tokio, Distria Krasniqi jep mesazhin e parë: Ja kujt ia dedikoj fitoren

Kampionja olimpike, Distria Krasniqi, e cila rrëmbeu medaljen e artë, tha se fitoren ia dedikon Kosovës, trajnerit, ekipit dhe familjes së saj. “Fitoren ia dedikoj...
TIRANA MOTI
PRISHTINA MOTI

Must Read Stories

Destinations

“Përvojë unike”, familja Lipa tregon mbresat nga vizita në Tiranë

Babai i yllit të muzikës Dua Lipa, Dukagjin Lipa ka folur rreth eksperiencës së tij të veçantë gjatë vizitës së tij në Pallatin e...

Grushta dhe shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi

Një ngjarje  e pazakontë ka ndodhur në Turqi, ku një burrë dhe një grua  janë zënë në një plazh publik. Përmes një video të publikuar...

Rrëfehet “Miss Shqipëria”: Mesazhet me “Capital T”, sikleti, çmenduria dhe prapaskenat…

Si është një ditë e zakonshme në verë? Projektet, situatat e sikletshme, prapaskenat e xhirimeve dhe gjëja më e çmendur që ka bërë. “Miss...

“Goca mos u afroni”, Robert Berisha flet për herë të parë për nipin

Këngëtari i njohur Robert Berisha nga Ksamili në një intervistë për gazetaren Irini Meçe në “Edicionin Veror” në “ABC” zbuloi projektet për sezonin e...

Drejtoresha e Ramës, qeflie e kazinosë/ Dalin pamjet që e vërtetojnë

Drejtoresha e Agjencise Kombetare te Rinise, Kleina Hasani beri me dije gjate nje interviste se fondi qe i dedikohet rinise Shqiptare nga buxheti i...

Mori medaljen e artë në Tokio, Distria Krasniqi jep mesazhin e parë: Ja kujt ia dedikoj fitoren

Kampionja olimpike, Distria Krasniqi, e cila rrëmbeu medaljen e artë, tha se fitoren ia dedikon Kosovës, trajnerit, ekipit dhe familjes së saj. “Fitoren ia dedikoj...

Ditëlindje, fishekzjarre dhe miq të mirë, Ori Nebiaj feston buzë detit

Moderatorja e dashur e ekranit, Ori Nebiaj, është vajza e ditëlindjes e cila ka marrë vëmendjen e të gjithëve mbrëmjen e kaluar. Ori ka mbledhur...

E lidhur me djalin e biznesmenit shqiptar? Ja si qenka puna e marrëdhënies së Era Istrefit

Kohët e fundit Era Istrefi është parë të udhëtojë shpesh drejt Shqipërisë. Madje këto ditë ajo i ka kaluar në jug të vendit për...

TE NDRYSHME

Në lule të rinisë, humb jetën e reja kosovare nga përm bytjet në Gjermani

Thellohet bilanci i vikt imave nga përmbytjet e fri kshme në Gjermani dhe vende të tjera të Europës perëndimore. Mes vik timave të shumta dhe...

Dalin pamjet, si u arr estua Fjolla Morina në Prishtinë

Mediat në Kosovë kanë publikuar pamjet e arr estimit të këngëtares Fjolla Morina në Prishtinë para dyqanit të saj të fustaneve. Në pamjet e...

Mediat serbe “plasin” nga inati, ja si e raportojnë fitoren e Distria Krasniqit

Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio mezi është kapërdirë në Serbi. Pjesa më e madhe e mediave e anashkaluan si lajm, megjithëse...

“Vjehrrën e kam nga Tropoja, burrë nuk kam”, këngëtarja shqiptare i habit të gjithë

Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Rusi, ka pohuar në emisionin "Ora Verore" se është e dashuruar. Ajo thotë me shaka se nuk ka burrë,...

Marrëdhënia e Duas me Ledrin dhe familjen e tij është e shkëlqyer, këtë na e tregon një foto

Dua Lipa dhe Ledri Vula para shumë vitesh ishin në një lidhje, e cila u përfol se kishte marrë fund si pasojë e angazhimeve...