“Në autobus kishte edhe fëmijë”, drejtori i Mbrojtjes Civile zbardh ak sidentin tragjik në Kroaci

Aksi denti tragjik në Kroaci i autobusit me targa të Kosovës ka rezultuar fa tal për 10 pasagjerë, ndërsa 45 të tjerë janë pl...

Dhimbje e madhe, aksid entohet autobusi në Kroaci, 10 kosovarë humbin jetën

Një aksi dent tragjik është regjistruar ditën e sotme në autostradën “Slavonski Brod”, në Kroaci, ku një autobus me targa të Kosovës ka dalë...

61-vjeçari hyn në shtëpinë e të moshuarës dhe tenton ta përdh unojë

Momente tm erri ka përjetuar një 80-vjeçare në Athinë, pasi komshiu i saj 61-vjeçari me origjinë shqiptare i dehur hyri në shtëpinë e saj...

ARTIKUJT E FUNDIT

“Në autobus kishte edhe fëmijë”, drejtori i Mbrojtjes Civile zbardh ak sidentin tragjik në Kroaci

Aksi denti tragjik në Kroaci i autobusit me targa të Kosovës ka rezultuar fa tal për 10 pasagjerë, ndërsa 45 të tjerë janë pl...

Dhimbje e madhe, aksid entohet autobusi në Kroaci, 10 kosovarë humbin jetën

Një aksi dent tragjik është regjistruar ditën e sotme në autostradën “Slavonski Brod”, në Kroaci, ku një autobus me targa të Kosovës ka dalë...

61-vjeçari hyn në shtëpinë e të moshuarës dhe tenton ta përdh unojë

Momente tm erri ka përjetuar një 80-vjeçare në Athinë, pasi komshiu i saj 61-vjeçari me origjinë shqiptare i dehur hyri në shtëpinë e saj...

Modelja tregon tatuazhin e fshehtë që mund të shohë vetëm burri i saj

Modelja gjermane e tatuazheve Juliane Förster ka folur hapur së fundmi për fansat e saj të shumtë, mbi vizatimet që ka bërë në trupin...

“Djali i shqiponjave”, Anwar Hadid ju tregon të huajve për Skënderbeun

Dua Lipa prej dy ditësh ndodhet në Shqipëri. Artistja me famë ndërkombëtare zhvilloi takime ditën e djeshme me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj dhe...

“Në autobus kishte edhe fëmijë”, drejtori i Mbrojtjes Civile zbardh ak sidentin tragjik në Kroaci

Aksi denti tragjik në Kroaci i autobusit me targa të Kosovës ka rezultuar fa tal për 10 pasagjerë, ndërsa 45 të tjerë janë pl...

Dhimbje e madhe, aksid entohet autobusi në Kroaci, 10 kosovarë humbin jetën

Një aksi dent tragjik është regjistruar ditën e sotme në autostradën “Slavonski Brod”, në Kroaci, ku një autobus me targa të Kosovës ka dalë...

Mediat serbe “plasin” nga inati, ja si e raportojnë fitoren e Distria Krasniqit

Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio mezi është kapërdirë në Serbi. Pjesa më e madhe e mediave e anashkaluan si lajm, megjithëse...

“Përvojë unike”, familja Lipa tregon mbresat nga vizita në Tiranë

Babai i yllit të muzikës Dua Lipa, Dukagjin Lipa ka folur rreth eksperiencës së tij të veçantë gjatë vizitës së tij në Pallatin e...

Drejtoresha e Ramës, qeflie e kazinosë/ Dalin pamjet që e vërtetojnë

Drejtoresha e Agjencise Kombetare te Rinise, Kleina Hasani beri me dije gjate nje interviste se fondi qe i dedikohet rinise Shqiptare nga buxheti i...

Mori medaljen e artë në Tokio, Distria Krasniqi jep mesazhin e parë: Ja kujt ia dedikoj fitoren

Kampionja olimpike, Distria Krasniqi, e cila rrëmbeu medaljen e artë, tha se fitoren ia dedikon Kosovës, trajnerit, ekipit dhe familjes së saj. “Fitoren ia dedikoj...
TIRANA MOTI
PRISHTINA MOTI

Must Read Stories

Destinations

I ftohtë, ngrica dhe dëborë/ Nesër fillon dimri në Shqipëri

Java e parë e dhjetorit nis me kthjellime, por më pas pritet të kemi rikthim të vranësirave. Meteorologia Adiola Bani, në një lidhje në ...

Biden thyen këmbën, ja çfarë i thotë Trump

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Joe Biden, ka pësuar thyerje të lehta në këmbë derisa po luante me një nga qentë e tij të...

Me këngën “Për ty atdhe”, të rikompozuar nga tenori Ramë Lahaj, Rama uron javë të mbarë

Kryeministri i vendit, Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me notat e këngës “Për ty atdhe”, e rikompozuar nga tenori shqiptar nga...

Basha takon nënat e të rinjve emigrant: Do i rikthejmë në atdhe

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi këtë të hënë një takim me nëna të cilat i kanë fëmijët emigrantë. Gjatë bashkëbisedimit, disa nga nënat...

Lëndohet Joe Biden, ja çfarë i ndodh (Video)

Presidenti i zgjedhur në Shtetet e Bashkuara, Joe Biden, pësoi fra ktura të vogla në këmbë, pasi rrëshqiti ndërsa luante me një prej qenve...

Pikëlluese/ I riu shqiptar dhe e bija 6-muajshe humbasin jetët në aks ident në Gjermani

Një ngjarje e rëndë i ka marrë jetën një të riu shqiptar nga Kosova së bashku me vajzën, në Gjermani. Lajmi bëhet i ditur nga...

Akoma nuk e keni bërë gati drekën?/ Receta e pites së famshme turke do ju bëjë të lëpini gishtat

Vitet e e fundit, telenovelat turke kanë ‘’pu shtuar’’ ekranet shqiptare, por ndërkohë që familjarizohemi me historitë e tyre, nuk mund të mos bëhemi...

Joe Biden zgjedh vetëm gra në ekipin përgjegjës për komunikimin me median

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden vijon të plotësojë ekipin e tij me të cilin synon të drejtojë për katër vite Shtetet e Bashkuara...

TE NDRYSHME

Gjykata i vendosi 40 ditë parab urgim, Fjolla Morina shpërthen në rrjete sociale

Gjykata Themelore e Prishtinës vendosi që Fjolla Morina të qëndrojë 40 ditë në parabu rgim me dyshimin për tra fikim me ar më dhe...

EMOCIONUESE! Xhudistja kosovare rrëmben vendin e parë në “Tokio 2020”

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka dalë e para Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke fituar medalje ari. Krasniqi e ka nisur mbarë ditën e parë të...

Shkurte Gashi rrëfehet për herë të parë, ja pse e mbajti të fshehtë lidhjen dhe shtatzëninë e saj

Shkurte Gashi ka dhënë një intervistë mbrëmjen e djeshme për herë të parë pas shumë kohësh. E ftuar në emisionin “NIN”, ajo ka treguar...

“Më ka zhgënjyer”/ Zbulohet arsyeja e zënkës mes Atdheut dhe Jasminës

Pak javë më parë, ish-konkurrentja e “Përputhen”, Jasmin Kadriu zbuloi se ishte zhgënjyer nga Atdheu, por pa e treguar arsyen. Së fundmi, Atdheu ka treguar...

Pasi doli në mbrojtje të dy të rinjve nga Kosova, Leonora Jakupi sqaron deklaratën befasuese

Dy shqiptarë të Kosovës që ishin emigrantë në Zvicër u gjo bitën dy ditë më parë në aksin Fier-Vlorë pasi u kapën teksa po...