Home Lajme

Lajme

Kreditë që po i shk atërrojnë shqiptarët, skema ma shtruese e institucioneve jobankare (Video)

Në dokumentarin e radhës “Top Story” transmetoi të martën në mbrëmje një problematikë të madhe për qytetarët shqiptarë lidhur me kreditë dhe zh vatjen...

Sot është 76 vjetori i lindjes së Ibrahim Rugovës

Sot është datëlindja 76-të e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Për të nderuar veprimtarinë e tij, Kryesia e LDK-së do të bëjë homazhe te v...

E rëndë/ Covid-i i merr jetët dy vëllezërve shqiptarë

Një ngjarje tr agj ike ka ndodhur në një familje shqiptare nga Kosova, ku koronavirusi iu ka marrë jetën dy vëllezërve brenda tri ditësh....

Anxhela Peristeri bashkohet me Veliajn: Na ka ndryshuar

Në një takim me 100 të rinj online, këngëtarja Anxhela Peristeri ka shprehur mbështetje për punën e Kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, duke...

Anglia ndryshon rregullat e emigrimit, ja si të përfitoni

Britania e Madhe ka njoftuar rregulla të reja për emigracionin. Këto masa do të hyjnë në fuqi duke nisur nga 1 janari i vitit...

Jo më 14 ditë, ndryshojnë rregullat e izolimit për të sëmurët me covid

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve do të shkurtojnë kohëzgjatjen e rekomanduar të karantinës pas ekspozimit ndaj një personi pozitiv për COVID-19. Sipas një...

Alket Rizai habit shtetin fqinj, mbledh para për të ndihmuar 8-vjeçaren greke

E tërë Greqia h abitet nga z emërgjerësia e shqiptarit, bën gjestin e madh për këtët vajzë greke Alket Rizai, shqiptari i dë nu ar...

Vjosa Osmani shërohet nga covid-i

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka njoftuar se është shëruar nga koronavirusi, dhe se është rikthyer në zyrën e saj...