Home Lajme

Lajme

Kura më e mirë për problemet e mëlçisë dhe pastrimin e gj akut, ja cila është

Hirra e qumështit dhe e kosit është një nga produktet më mirëbërëse dhe funksionon shumë mirë si kurë natyrale për shëndetin. Hirra është e...

Kjo bimë përmban një proteinë që parandalon tum oret

Që bimët “cruciferous” (familja e madhe ku përfshihen lakra, brokoli, lulelakra etj) kanë një efekt antitumor kjo dihej, por një studim i kohëve të...

Erdogan në gjendje jo të mirë, ja çfarë i ndodhi gjatë konferencës për shtyp

Një video ku presidenti turk Recep Tajip Erdogan, nuk ndihet mirë nga ana shëndetësore, po qarkullon në mediat sociale. Presidenti turk shihet i pafuqishëm, ndërkohë...

Dhimbje e madhe/ COVID-19 i merr jetën 28-vjeçarit shqiptar (EMRI+FOTO)

COVID-19 i ka marrë jetën dy ditë më parë një 28-vjeçari nga Elbasani, menjëherë pasi u dërgua në spital. I riu, i quajtur Sidorel Myzeqari,...

Mjeshtër i patateve të skuqura, shqiptari bëhet i famshëm në Belgjikë

Kush nuk ka shkuar në Bruksel dhe nuk është ndalur një herë në “Pitta de la chapelle”. Bëhet fjalë për kioskën e famshme të...

Hani çdo ditë një lugë nga kjo përzierje dhe do të shpëtoni nga problemet shëndetësore shumë të përhapura

Kanella dhe mjalti, të kombinuara së bashku janë përdorur për shekuj me radhë në mjekësi. Është treguar se dy barnat natyrore reagojnë së bashku,...

Kripë e nxehtë/ Ilaçi më i fuqishëm natyral kundër dhimbjes së shpinës (RECETA)

Një zgjidhje e thjeshtë, ekonomike dhe e përballueshme për të gjithë: kripa e nxehtë mund të përdoret për të lehtësuar disa simptoma shumë të...

Këngëtari shqiptar letër Albin Kurtit: Më bëj Ministër Shëndetësie, do të punoj pa rrogë

Këngëtari shqiptar, Labinot Tahiri ka kërkuar të bëhet ministër Shëndetësie. Në një letër publike drejtuar kryeministrit Albin Kurti, Labi shkruan se do të punonte...