Home Lajme

Lajme

Një banane para gjumit bën mrekulli në organizmin tuaj

Të bësh një sy gjumë nuk mjafton. Gjumi i mirë mbi 7 orë të jep qartësi në të menduar, reflekse të shpejta, humor të...

38 vjeçarja nga Pogradeci humb toruan, bën veprimin e rëndë ndaj tezes së saj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pogradec ku një 38 vjeçare është arrestuar pasi ka ushtruar dhu në ndaj tezes së saj. Specialistët për...

Graniti merr vendimin drastik ndaj Fifit, këngëtarja e njohur shpërthen në lot dhe bën gati valixhet për të lënë shtëpinë

Kur dukej se gjithçka po shkonte për bukuri mes Granitit dhe Fifit në “Big Brother”, kosovari i ka prerë shpresat këngëtares mbrëmjen e djeshme...

Ndodh ajo që nuk pritej/ Bora Zemani futet në shtëpinë e ‘Big Brother Vip dhe puthet në buzë me Donaldin

Moderatorja Bora Zemani dhe aktori Donald Veshaj janë takuar në shtëpinë e “Big Brother Vip” 6 muaj pas ndarjes. Pas surprizës së organizuar për mikeshën...

Kura më e mirë për problemet e mëlçisë dhe pastrimin e gj akut, ja cila është

Hirra e qumështit dhe e kosit është një nga produktet më mirëbërëse dhe funksionon shumë mirë si kurë natyrale për shëndetin. Hirra është e...

Kjo bimë përmban një proteinë që parandalon tum oret

Që bimët “cruciferous” (familja e madhe ku përfshihen lakra, brokoli, lulelakra etj) kanë një efekt antitumor kjo dihej, por një studim i kohëve të...

Erdogan në gjendje jo të mirë, ja çfarë i ndodhi gjatë konferencës për shtyp

Një video ku presidenti turk Recep Tajip Erdogan, nuk ndihet mirë nga ana shëndetësore, po qarkullon në mediat sociale. Presidenti turk shihet i pafuqishëm, ndërkohë...

Dhimbje e madhe/ COVID-19 i merr jetën 28-vjeçarit shqiptar (EMRI+FOTO)

COVID-19 i ka marrë jetën dy ditë më parë një 28-vjeçari nga Elbasani, menjëherë pasi u dërgua në spital. I riu, i quajtur Sidorel Myzeqari,...