Home Kuriozitete

Kuriozitete

Modelja tregon tatuazhin e fshehtë që mund të shohë vetëm burri i saj

Modelja gjermane e tatuazheve Juliane Förster ka folur hapur së fundmi për fansat e saj të shumtë, mbi vizatimet që ka bërë në trupin...

Shifrat të “kripura”, nuk do ta besoni sa kushton vlera e një medalje ari në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike janë një kompeticion madhor ku sportistët luf tojnë për prestigj pasi mbajnë veshur simbolet e kombëtareve të tyre. Por të gjithë jemi kurioz...

Grushta dhe shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi

Një ngjarje  e pazakontë ka ndodhur në Turqi, ku një burrë dhe një grua  janë zënë në një plazh publik. Përmes një video të publikuar...

Publikohet studimi për obezitetin, e habitshme se ku renditen gratë shqiptare

Sipas një studimi të fundit thuhet se gratë shqiptare renditen në vendin e tretë në Europë për obezitetin. Ndërsa qytetet me numrin më të madh...

Sa shpesh duhet konsumuar mishi? Publikohet studimi që tregon si ndikon ky produkt

Jetëgjatësia jonë ndikohet nga një kombinim mes gjenetikës dhe faktorëve të jashtëm. Në studime të shumta, është parë që vetëm 30% e jetëgjatësisë varet...

Kujdes! Zbuloni rr ezikun që na kanoset nga letra e aluminit

Letra e aluminit nuk mungon asnjëherë në raftet e kuzhinës. Këtë letër shkëlqyese e përdorim për të mbështjellë çdo gjë që gjejmë në kuzhinë. Por...

E pabesueshme! Peshkatarët në Sarandë nuk iu besojnë syve nga ajo që kapin në det

Peshkatarët në Sarandë as vetë nuk e kanë besuar se çfarë kanë zënë në rrjetë. Një peshk me peshë rekord është kapur ditën e sotme....

Sytë e skuqur janë pasqyra e shëndetit tuaj, shenjat alarmante që nuk duhet të neglizhoni

Skuqja e syve mund të ketë një mori arsyesh se përse ndodh, por arsyeja e parë dhe më e rëndësishmja është zgjatja apo tkurrja...