Home Lajme “Ky do të ishte...”/ Trixa u rrëfye me lot në sy, Donaldi...

“Ky do të ishte…”/ Trixa u rrëfye me lot në sy, Donaldi dënon bullizmin

Aktori i humorit Donald Veshaj duket se ka vendosur të reagojë për herë të parë në lidhje me situatën e vështirë që po përjeton Beatrix Ramosaj, këngëtarja me të cilën krijoi lidhje brenda Big Brother VIP që u shpall ‘fajtore’ nga rrjetet sociale për ndërhyrjen në lidhjen e tij me moderatoren Bora Zemani. Në pjesën e parë të emisionit ‘Më lër të flas’, Donald e Romeo Veshaj kanë marrë nën shqyrtim pikërisht këtë gjë ‘Cyber bullying’ (bullizimi në internet) dhe me ironi u përgjigjen komentuesve që ofendojnë pa kriter në rrjetet sociale.

“Unë për ta mund të v des, pra ky që ka këtë emrin sbcfdess_ddsdcd54 më uron që të vdes, ky do të ishte shumë i lumtur që një djalë i ri vetëm 26 vjeç si unë do të vd iste?”- thotë Donaldi.

Ai lexon edhe shumë më shumë komente të tjera në emision, por thelbi është një, kundërshton bullizimin. Siç duket, për herë të parë, edhe pse jo në mënyrë të drejtpërdrejtë, Donaldi ka marrë përsipër të bëjë diçka për Trixën, pozitive. Këngëtarja tashmë gëzon mbështetjen e shumë personazheve publikë, pasi me lot në sy rrëfeu se po kalonte një periudhë shumë të vështirë pas komenteve ‘bombarduese’ që po i bëheshin në rrjetet sociale.

- Advertisement -

Must Read

Konsiderohet si vajza më e bukur në botë, kjo është 6-vjeçarja ruse që ka ‘çmendur’ njerëzit (FOTO)

Ajo është vetëm gjashtë vjeçe por bukuria e dukshme e ka bërë temë në internet. Anastasiya Knyazeva konsiderohet si vajza më e bukur e moshës së saj në botë. Nëna...

E rëndë! Luleshtrydhet shkaktojnë këtë sëmundje shumë të përhapur

Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA) në SHBA po heton dy marka luleshtrydhesh organike të shitura në shumë dyqane ushqimore, për një lidhje të...

Mjafton të pini 2 gota në mëngjes, Ylli Merja tregon sekretin: Kjo metodë do të largojë toksinat nga trupi

Lodhja është reaksion mbrojtës i organizmit, që në këtë mënyrë na bën me dije se e kemi tepruar. Nganjëherë lodhja është përgjigje ndaj problemeve...

Mos e hani asnjëherë pjeprin para se të flini gjumë, mjekët zbulojnë të vërtetën

Pjepri është një nga frutat më të mira për shëndetin e njeriut. Ai përmban shumë fibër dhe ujë, një kombinim që parandalon konstipacionin dhe mirëmban...

Rrëfehet si asnjëherë më parë Rudina, tregon veprimin që bën pasi regjistron emisionin

Rudina Magjistari ishte e ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”, ku iu përgjigj me shumë sinqeritet dhe dashuri pyetjeve të fëmijëve. Amari, një...