Home Kuriozitete ‘Mevlani nr.2’, filluan dedikimet me këngë! Ja cili i përgatit suprizën e...

‘Mevlani nr.2’, filluan dedikimet me këngë! Ja cili i përgatit suprizën e bukur Efit

Sot ishte takimi midis Efit dhe Bledit. Bledi ka vite që merret me muzikë dhe i dedikoi Efit disa fjalë të bukura dhe madje mendon ta krijojë këngën e plotë.

Ai e kishte ftuar Efin, aty ku kalon një pjesë të ditës në studio dhe i përgatiti asaj disa vargje:

“Bëhu gjysma tjetër e jetës që unë kam edhe botën me ta dhënë, jo mos të mjaftojë. Prej momentit që të kam pa, e kam ditë se ka diçka e pëlqimi që kam për ty, jo mos të mbarojë. Nuk po du me mbajt sekrete, jam tu të kërku ty veç për vete, le ta dijnë këto të tjerët mu hiç nuk po më pengon. Le të na shohin në çdo shtete si një shembull i kësaj jete se pëlqimi që kam për ty jo s’mbaron. S’du me të pa ty tu vujt se dhe Zoti ty për mu të ka rujt. E me ty s’du me lujt, s’du me t’hup me kon dashnia e tjetër kujt. Se ti je je je, amore mio…”, – ky ishte teksti nga Bledi për Efin.

- Advertisement -

Më pas kënga u diskutua dhe në studio dhe ndërhyri Mevlani, i cili vjet i ka dedikuar një këngë Ledjanës, e cila jo vetëm i afroi më shumë, por ishte dhe pjesë në shumë diskutime, qoftë edhe në ndarjen e tyre.

Bledi: Po shihja Efin dhe më erdhën fjalët aty…

Mevlani: Nga shtëpia, të sollën me sms?

Bledi: Po po aty rri ti. 

Mevlani: Nuk thashë gjë, po të pyes. 

BlediUnë nuk e di se si i bën ti Mevlan, unë i bëj ndryshe.

Mevlani: Pse e keni këtë që hidheni kështu? Nuk të gjykova thjesht të pyeta. Nuk besoj që të ka ardh momentale, por gjithsesi.

Efi tha se ishte kënga e parë që shkruhej dhe këndohej për të.

- Advertisement -

Must Read

Donaldi lexon letrën që i dërgoi Agron Llakajt kur ishte në BBV, të gjithë shpërthejnë në lot (E PLOTË)

Mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Më lër të flas’ ishte i ftuar aktori i madh i humorit Agron Llakaj, një mik i ngushtë edhe...

E papritur/ Këngëtari i njohur shqiptar i jep fund lidhjes shumëvjeçare

Reperi i Babastars Onati i ka dhënë fund lidhjes. Lajmi është bërë i ditur nga burime për “Prive”. Onati ka qenë në një lidhje shumëvjeçare,...

22 vjet pas vr asjes së babait të saj, Rudina Hajdari flet për familjen Haklaj

Kanë kaluar 22 vjet që nga vrasja e mistershme e Azem Hajdarit, e cila ende vazhdon që të jetë në qendër të vëmendjes së...

Është ndarë nga bashkëshorti i saj? Flet Rudina Hajdari: Është e vështirë! E vërteta është që…

Ish-deputetja demokrate Rudina Hajdari përpiqet që jetën private ta mbajë sa më larg vëmendjes publike. Mirëpo kohë më parë Rudina Hajdari u përfol se është...

Shokon Brisida Shehaj: Kam vendosur të bëhem nënë e vetme dhe pa bashkëshort

Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Brisida Shehaj ishte së fundmi e ftuar te “Rudina” në Tv Klan, ku u rrëfye si kurrë më parë...