Home Kuriozitete U ritakuan pas 11 vitesh dhe u dashuruan, historia e veçantë mes...

U ritakuan pas 11 vitesh dhe u dashuruan, historia e veçantë mes shqiptares dhe italianit

Një tjetër histori e bukur dashurie u trajtua në emisionin e mëngjesit në Abc. Kisela Pata dhe Lorenzo Federici janë kthyer në një ndër çiftet më të pëlqyer në rrjete sociale. Shqiptarja dhe italiani njihen që në fëmijëri por historia e tyre e dashurisë nisi më vonë.

Kisela tregoi gjatë intervistës se gjithçka kishte nisur nga një festë ku kishin marrë pjesë. Por miqësia e tyre u kthye në dashuri. Ajo tregoi se në fillim prindërit e saj nuk kishin qenë dakord për lidhjen e saj për shkak të kulturave të ndryshme megjithatë duke parë vendosmërinë e saj, gjërat ndryshuan.

“Kur e panë panë që isha e vendosur nuk më thanë gjë por është frika e fillimit për shkak të kulturave të ndryshme. Prindërit kishin frikë dhe për pjesën e shkollës se kanë bërë sakrifica për të na sjell në Itali, isha 17 vjeçe duhet të zgjidhja universitetin, kishin frikë por pastaj kur e kuptuan se e kishim seriozisht, ishim mirë me njëri tjetrin na thanë vazhdoni me jetën tuaj.”, tregoi ajo.

- Advertisement -

- Advertisement -

Must Read

Donaldi lexon letrën që i dërgoi Agron Llakajt kur ishte në BBV, të gjithë shpërthejnë në lot (E PLOTË)

Mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Më lër të flas’ ishte i ftuar aktori i madh i humorit Agron Llakaj, një mik i ngushtë edhe...

E papritur/ Këngëtari i njohur shqiptar i jep fund lidhjes shumëvjeçare

Reperi i Babastars Onati i ka dhënë fund lidhjes. Lajmi është bërë i ditur nga burime për “Prive”. Onati ka qenë në një lidhje shumëvjeçare,...

22 vjet pas vr asjes së babait të saj, Rudina Hajdari flet për familjen Haklaj

Kanë kaluar 22 vjet që nga vrasja e mistershme e Azem Hajdarit, e cila ende vazhdon që të jetë në qendër të vëmendjes së...

Është ndarë nga bashkëshorti i saj? Flet Rudina Hajdari: Është e vështirë! E vërteta është që…

Ish-deputetja demokrate Rudina Hajdari përpiqet që jetën private ta mbajë sa më larg vëmendjes publike. Mirëpo kohë më parë Rudina Hajdari u përfol se është...

Shokon Brisida Shehaj: Kam vendosur të bëhem nënë e vetme dhe pa bashkëshort

Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Brisida Shehaj ishte së fundmi e ftuar te “Rudina” në Tv Klan, ku u rrëfye si kurrë më parë...