Home Lajme "Nuk del i gjallë nga studio pa më dhënë lekët", plas sherri...

“Nuk del i gjallë nga studio pa më dhënë lekët”, plas sherri në Tv Klan

Seanca e ndërmjetësimit e kësaj të diele në “Shihemi në Gjyq”, rubrika e njohur në “E Diela Shqiptare”, zhvillohet midis Ilirit dhe Lavdoshit. Shkak është bërë një objekt i tipit garazh 370 metra katrorë, i ndërtuar në një pallat, për të cilin Iliri pretendon se ka bërë një marrëveshje me ndërtuesit 10 vite më parë.

Iliri dëshironte të largohej nga qyteti i Fierit dhe në mes hyn Lavdoshi, i cili i është lutur që t’i japë garazhdin.

Ilir: Po nuk janë 10 metra, janë 370 metra. Është një pasuri, një pronë e tërë, një jetë të tërë kemi punuar në emigrim. Tani të vijë ky, se kush ia ka marrë andej, se ç’ka bërë, se çfarë marrëveshjeje ka bërë…

- Advertisement -

Kontrata mes ndërtuesve dhe Ilirit është prishur dhe firma i thotë që për këtë pronë duhet ta paguajë ai Ilirin dhe jo t’ia kthejë ajo paratë. Lavdoshi ka paguar gjysmat e tyre, ndërsa pjesën tjetër ende jo, edhe pse kanë kaluar 10 vjet.

Lavdosh: Ku janë letrat, letrat i bëre ti.

Ilir: Gjeji letrat, kush ta ka marrë.

Lavdosh: Janë letra ato që më keni dhënë mua, më m ashtruat mua.

Ilir: Unë kam llogari me Lavdosh Merajn.

Lavdosh: Mua më ke sjellë gabimisht.

Ilir: 25 milionë lekë, nuk kam ardhur fare gabimisht, kam ardhur me të drejtë.

Lavdosh: Harroje se nuk të jap lekë, gjallë në botë.

Ilir: Ti do t’i japësh dhe me interesa.

Lavdosh: Lekë nuk ka. Harroje po të them.

Ilir: Nuk del i gjallë që këtu nga salla sot.

Lavdosh: Do dal, si kokrra e mollës kam për të dalë.

Ilir: Do dalësh me firmë te Eni aty, 45 milionë lekë.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

Tregoi se i është rikthyer tu mori, Dafina Zeqiri i dërgon mesazhin prekës Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më parë njoftoi se i është rikthyer sërish tum ori në...