Home Kuriozitete Skandal, djali i Vuçiç, i ka dhënë një thes me para një...

Skandal, djali i Vuçiç, i ka dhënë një thes me para një të dënuari për kri me luf te

Një nga mediat më të njohura serbe është vënë në shenjestër të pushtetit në Serbi pas raportimit për djalin e Aleksandër Vuçiçit, Danilon.

Djali i presidentit Vuçiç siç shkruan “Danas”, bashkë me një grup personash i kanë dhuruar një çantë me para (30 mijë euro), një makinë dhe një banesë një të dënuari për kri me luf te i cili ka vuajtur dë nimin në Kroaci dhe pas lirimit është kthyer në Beograd. “Kur nuk e godasin dot Vuçiçin, përmendin djalin e tij. E takova Danilon kur më priti si pjesë e delegacionit pasi doli nga b urgu trembëdhjetë vjeçar. Pastaj mora një thes me para, nuk e di nëse Danilo futi ndonjë gjë në të, ndoshta shumë pak. Ai po sul mohet sepse po priste heroin e tij”, ka thënë ai.

Ka qenë politikani serb dhe ministri Nebojsha Stefanoviç ai i cili ka drejtuar aku za ndaj “Danas”, duke thënë se gazetat në Serbi po e sulm ojnë Danilon sepse duan rrëzimin e Vuçiçit dhe se po përgatitin grusht shteti.

- Advertisement -

“Ballina e të përditshmes “Danas”, në të cilën opozita dhe grupet e ndryshme të interesit po lajnë hesapet me djalin e presidentit Aleksandër Vuçiç,  jo me presidentin, por me fëmijën e tij – është një turp dhe turp që e ka e gjithë Serbia”, ka thënë ministri serb i Mbrojtjes, Nebojsha Stefanoviç.

Derisa Vuçiç ka thënë se meqë s’po mund t’i gjejnë gabime, po ia s ulmojnë djalin.

Dragan Vasiljkovic me nofkën “Kapiten Dragan” është dë nuar për k rime lu fte nga Gjykata e Splitit në Kroaci me 15 vjet bu rg. Vasilijkovic ishte lëshuar nga burug më 28 mars 2020.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

Tregoi se i është rikthyer tu mori, Dafina Zeqiri i dërgon mesazhin prekës Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më parë njoftoi se i është rikthyer sërish tum ori në...