Home Kuriozitete Emri i Elon Musk figuron në librin 69-vjeçar për kolonizimin e Marsit

Emri i Elon Musk figuron në librin 69-vjeçar për kolonizimin e Marsit

Le të jemi të sinqertë: Elon Musk nuk ka nevojë për rritjen e egos së tij më shumë sesa është aktualisht. Por kjo nuk i ndaloi përdoruesit e Twitter që të rishfaqnin këtë pjesë kurioze rreth Technoking of Tesla këtë javë. Ai ka të njëjtin emër si një personazh në një libër 69-vjeçar për kolonizimin e Marsit.

Filloi në dhjetor 2020, kur përdoruesi i Twitter Toby Li iu përgjigj një postimi nga Musk për fatin e tij, sipas CNET.

“Duke folur për fatin, a e dini se libri i Von Braun i vitit 1953, ‘Projekti Mars’, i referohej një personi të quajtur Elon që do të sillte njerëzit në Mars? ” thuhet në Tëitter-in e Li së bashku me një foto të librit.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

Tregoi se i është rikthyer tu mori, Dafina Zeqiri i dërgon mesazhin prekës Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më parë njoftoi se i është rikthyer sërish tum ori në...