Home Kuriozitete Del lista/ Ja kush janë të famshmit që planifikojnë të udhëtojnë në...

Del lista/ Ja kush janë të famshmit që planifikojnë të udhëtojnë në hapësirë

Dërgimi i njerëzve në hapësirë dikur dukej si një fantazi por kohët e fundit ka pasur zhvillime. Richard Branson dhe Jeff Bezos janë manjatët e biznesit që kanë udhëtuar drejt hapësirës. Por, sigurisht, ky lloj turizmi inovativ kushton shumë para dhe njerëzit e parë që mund të udhëtojnë janë ata që kanë luksin për diçka të tillë.

Rihanna

Të famshëm që planifikojnë të udhëtojnë në hapësirë ​​- dhe blenë një biletë!

- Advertisement -

Dihet se Rihanna është e magjepsur me jetën jashtëtokësore, kështu që ka kuptim që ajo të ketë mundësinë të ngjitet vetë në anijen turistike të famshme të Richard Branson dhe të shohë se çfarë ka atje lart.

Tom Hanks

Të famshëm që planifikojnë të udhëtojnë në hapësirë ​​- dhe blenë një biletë!

Thuhet se Tom Hanks ishte një nga të parët që u regjistrua për SpaceShipTwo të Virgin Galactic.

Leonardo DiCaprio

Të famshëm që planifikojnë të udhëtojnë në hapësirë ​​- dhe blenë një biletë!

Në vitin 2013, Leonard DiCaprio i bleu vetes një biletë për raketën e Virgin Galactic.

Justin Bieber

Të famshëm që planifikojnë të udhëtojnë në hapësirë ​​- dhe blenë një biletë!

Justin Bieber dikur tha se nëse mund të zgjidhte ndonjë karrierë tjetër, ndoshta do të ishte një astronaut, dhe në vitin 2013 bleu një biletë për fluturimin SpaceShipTwo të Virgin Galactic. Më pas, tha se do të donte të bënte një video muzikore në hapësirë.

Scooter Braun

Të famshëm që planifikojnë të udhëtojnë në hapësirë ​​- dhe blenë një biletë!

Menaxheri i Bieber dhe armiku famëkeq Taylor Swift, Scooter Braun do të fluturojë gjithashtu lart me Virgin Galactic.

Kate Winslet 

Celebs who plan to travel to space—and bought a ticket!

Kate Winslet thuhet se i është dhuruar një vend falas me Virgin Galactic sepse ajo dikur shpëtoi nënën e Branson nga një zjarr në resortin e tij në Necker Island. Ose kjo, ose sepse ajo është e martuar me Ned Rocknroll, nipin e Branson, i cili ishte gjithashtu kreu i marketingut dhe përvojës së astronautëve të kompanisë së turizmit hapësinor.

Katy Perry 

Celebs who plan to travel to space—and bought a ticket!

Pasi Katy Perry i ka blerë biletën ish-burrit Russell Brand për ditëlindje, bleu dhe një për vete një vit më vonë.

James Cameron

Celebs who plan to travel to space—and bought a ticket!

James Cameron thuhet se e ka blerë tashmë biletën e tij.

Charlize Theron 

Celebs who plan to travel to space—and bought a ticket!

Charlize Theron tha se ishte e përgatitur të udhëtonte me Virgin Galactic pas rolit të saj në filmin “Prometheus” të Ridley Scott. Sipas Fox News, gjatë një interviste, ajo shpjegoi, “Unë jam plotësisht gati për t’u ngjitur në hapësirë.”

Brad Pitt 

Celebs who plan to travel to space—and bought a ticket!

Brad Pitt thuhet se është një tjetër yll që ka blerë biletën e tij dhe është gati të zgjerojë horizontet e tij.

Angelina Jolie 

Celebs who plan to travel to space—and bought a ticket!

Angelina Jolie mund të jetë një tjetër yll që do të udhëtojë për në hapësirë ​​me ish-in e saj, pasi thuhet se ka blerë edhe biletën e saj.

Ashton Kutcher 

Celebs who plan to travel to space—and bought a ticket!

Ashton Kutcher bleu biletën e tij për në hapësirë ​​në vitin 2012. Ai e mbajti atë biletë për vite me radhë dhe u përfol se po ashtu kishte planifikuar të blinte një për gruan e tij, Mila Kunis.

Lady Gaga 

Celebs who plan to travel to space—and bought a ticket!

Këngëtarja nuk kishte pse të paguante për biletën e saj sepse Virgin Galactic i kërkoi të hynte në bord dhe të performonte drejtpërdrejt në avion, një shfaqje që do të transmetohej përsëri në Tokë në një performancë pioniere.

Elon Musk 

Celebs who plan to travel to space—and bought a ticket!

SpaceX i Elon Musk po planifikon të dërgojë ekuipazhin e tij të parë civil në hapësirë ​​në fund të vitit 2021. Ka qenë një ëndërr e tij që përfundimisht ta bëjë udhëtimin në hapësirë ​​të aksesueshme për të gjithë.

David Beckham 

Celebs who plan to travel to space—and bought a ticket!

David Beckham u kontaktua nga një numër firmash të mëdha të udhëtimit në hapësirë. Ai me sa duket ka shprehur interesim të madh, por nuk ka asnjë informacion nëse ka marrë ende një biletë.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Nëse të pyesin për lidhjen çfarë do thuash?”, përgjigjja e Donaldit nuk pritej

Donald Veshaj po i bën lëmsh të gjithë. Aktori i humorit u shfaq i dashuruar me Bora Zemanin, të cilën e puthi dhe i dërgoi...

Donaldi dhe Beatrix prekje e puthje / Bora Zemani merr vendimin e papritur

Kush nuk e kujton pajtimin e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt, pak javë më parë brenda në shtëpi ku u puthën dhe treguan dashurinë...

Historia prekëse: Nëna u kujdes për djalin e saj me aftësi të kufizuara deri kur mbylli sytë në moshën 101-vjeçare

Historia e një nënë që kujdesej për djalin e saj, një person me aftësi të kufizuara, po bën xhiron e rrjetit. Meliah Md Diah u...

Mori një patate, e preu dhe ngjiti një copë të vogël në këmbë, do të befasoheni sapo ta dini arsyen

Patatja nuk është vetëm një ushqim i preferuar, por mund të na ndihmojë edhe në mënyrë terapeutike. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e një vajze,...

Tregoi se i është rikthyer tu mori, Dafina Zeqiri i dërgon mesazhin prekës Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më parë njoftoi se i është rikthyer sërish tum ori në...