Home Lajme Jo më antibiotikë, ky lëng shmang ftohjen dhe rrit imunitetin tuaj

Jo më antibiotikë, ky lëng shmang ftohjen dhe rrit imunitetin tuaj

Kërkesat e rritura të jetës së përditshme mund të ndikojnë në sistemin imunitar në dimër, duke na bërë më të ndjeshëm ndaj infeks ioneve virale dhe ftohjeve.

Ka disa mënyra natyrore për të mbrojtur veten nga viruset dhe për të stimuluar sistemin tuaj imunitar, duke përfshirë stërvitjen dhe ushqimin e duhur.

Portokalli është zgjidhja për të përmirësuar mbrojtjen natyrore të trupit. Ai është i pasur me vitaminë C dhe antioksidantë dhe vepron kundër vir useve.Gjithashtu mund të ndihmojë në lehtësimin dhimbjeve të fytit, tejkalimin e dhi mbjeve stomakut dhe mbushjen me energji.

- Advertisement -

Lëngu që do t’ju propozojmë, veç portokallit përmban xhenxhefil dhe shafran të Indisë, të njohur për vetitë anti-infl amatore dhe kundër kan cerit.

Ai gjithashtu përmban mjaltë Manuka, i cili bëhet nga bletët që mbledhin nektarin çmuar nga lule të egra Manuka,  thesar i vërtetë për shëndetin.Ky mjaltë është një ilaç tradicional për sëmu ndjet e zakonshme të dimrit. Studimet shkencore në Evropë dhe Azi kanë treguar se mjalti Manuka ka enzimat më të larta natyrore me veti  anti-bakt eriale.

– 1/2 filxhan lëng portokalli shtrydhur

Miksoni të gjithë përbërësit dhe hidhini në një gotë dhe është gati për t’u konsumuar.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

I dha fund lidhjes pas surprizës së trëndafilave? Tea Trifoni merr vendimin drastik

Ajo ka deklaruar se është ndarë nga i dashuri dhe shkak ka qenë xhelozia. Ndonse herë e quan zenke here ndarje duket se marrëdhënia...

Moderatorja e njohur shqiptare tregon situatën e sikletshme që i bëri bashkëshorti: Partneri më çoi me zor tek …

Ditën e sotme në emisionin “Goca dhe Gra” kanë qenë të ftuar partnerët e moderatoreve Fatmës dhe Olesias. Ata kanë qenë të ftuarit e parë...

“Shpëtove nga ajo e s ëmurë mendore”/ Motra e Granitit del me reagimin e papritur për Fifin

Këngëtarja Fifi pësoi kriza paniku kur Granit Cana i tha se i shikon vetëm si motër dhe asnjë gjë më tepër. U desh ndërhyrja...

Vajza e Ardit Gjebreas do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision, moderatori e jep vetë lajmin

Vajza e Ardit Gjebreas, Anna Gjebrea do të përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin Evropian të Këngës për Fëmijë, Eurovision 2021. Ajo është shpallur fituese e Festivalit...

“Ai është i vetmi që ka hyrë pa mik dhe pazare”/ Vëllai i Arditit bën deklaratën e fortë, i kthehet e revoltuar moderatorja e...

Ditën e sotme ishte i ftuar në studion e “Big Brother VIP Fun Club” vëllai i Ardit Çunit, Jetmiri, i cili komentoi debatet e...