Home Lajme “Në autobus kishte edhe fëmijë”, drejtori i Mbrojtjes Civile zbardh ak sidentin...

“Në autobus kishte edhe fëmijë”, drejtori i Mbrojtjes Civile zbardh ak sidentin tragjik në Kroaci

Aksi denti tragjik në Kroaci i autobusit me targa të Kosovës ka rezultuar fa tal për 10 pasagjerë, ndërsa 45 të tjerë janë pl agosur, 8 prej të cilëve në gjendje të rëndë.

Drejtori i Emergjencës Civile Damir Trut, ka dhënë detaje të reja të aks identit fatal ku u përfshi autobusi me targa të Kosovës, i linjës Frankfurt-Prishtinë.

Në një komunikim për mediat ai u shpreh se në autobus ndodheshin 67 pasagjerë dhe dy shoferë, njëri-prej të cilëve ka humbur jetën.

- Advertisement -

“Në autobus kishte 67 pasagjerë dhe dy shoferë. Nëntë pasagjerë dhe një nga shoferët kanë humbur jetën. Deri më tani 44 pasagjerë dhe një shofer janë në stacionin e pol icisë dhe po presin të marrin trajtim mjekësor”, tha ai duke konfirmuar se në autobus kishte edhe fëmijë

Sipas 24sata.hr autobusi i cili po udhëtonte me emigrantë të cilët po ktheheshin nga Frankfurti në Prishtinë kishte ndaluar për të pushuar rreth gjysmë orë para se të ndodhte aksidenti dhe se në autobus ishin dy shoferë të cilët janë shkëmbyer me njëri-tjetrit.

Paraprakisht dyshohet se shkak i aksidentit mund të jetë bërë lodhja e shoferit.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Ky frut ofron shëndet të mirë nëse e konsumoni çdo ditë

Një nga arsyet që ne duam më shumë muajt e ftohtë të vitit janë avokadot e pjekura me shijen e tyre të pasur dhe...

Si e kontrollon një burrë gruan? Do habiteni nga ky shkrim

Një grua ka nevojë për mbështetjen dhe inkurajimin e partnerit të saj në jetën e saj të punës si ajo, ku ajo i siguron...

“Erdhi një person me rroba civile”, Angela Martini rrëfehet për TV rumune: Nuk haja kur kapën burrin

Modelja e njohur shqiptare, Angela Martini, ka treguar për herë të parë periudhën e vështirë që përjetoi në momentin kur bashkëshorti i saj Dragos...

Lidhja treshe, pendohet Egla Harxhi? Ngre gishtat e mesit, ç’ndodhi në program

Përdorimi i medias sociale nga mosha të ndryshme është kthyer shqetësim për shoqërinë duke sjellë edhe incidente mes të rinjve. Referuar rastit të Kozakut,...

Aktorja e njohur turke shpallet gruaja më e bukur në botë për vitin 2021

Aktorja e njohur turke, Hande Erçel, është zgjedhur gruaja më e bukur në botë për vitin 2021, sipas një sondazhi të bërë pak ditë...