Home Lajme Mediat serbe “plasin” nga inati, ja si e raportojnë fitoren e Distria...

Mediat serbe “plasin” nga inati, ja si e raportojnë fitoren e Distria Krasniqit

Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio mezi është kapërdirë në Serbi. Pjesa më e madhe e mediave e anashkaluan si lajm, megjithëse gjatë të gjithë kohës kanë raportuar lajmet për atletët serbë pjesëmarrës në disiplinën e xhudos në Olimpiadë.

Ato pak media që e pasqyruan e nxorën me tituj si ai i televizionit “B92”, që në faqen e vet në internet shkruan “E ashtuquajtura Kosovë fiton Medalje të Artë në Tokio”.

Media serbe i referohej fitores së Distria Krasniqit dhe pasi përshkruan rrugëtimin e sportistes kosovare drejt medaljes së artë thotë se atletja nga “e vetëshpallura Republikë” bëhet e dyta që fiton këtë medalje pas Majlinda Kelmendit që bëri të njëjtën gjë në lojërat olimpike të 2016-s në Rio.

- Advertisement -

Distria Krasniqi mposhti në finale japonezen Funa Tonaki, ndërsa më herët fitoi ndaj mongolezez Urantsetseg Mkbat, Hao-Chen Lin nga Tajvani dhe brazilianen Gabriela Chibana.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Ky frut ofron shëndet të mirë nëse e konsumoni çdo ditë

Një nga arsyet që ne duam më shumë muajt e ftohtë të vitit janë avokadot e pjekura me shijen e tyre të pasur dhe...

Si e kontrollon një burrë gruan? Do habiteni nga ky shkrim

Një grua ka nevojë për mbështetjen dhe inkurajimin e partnerit të saj në jetën e saj të punës si ajo, ku ajo i siguron...

“Erdhi një person me rroba civile”, Angela Martini rrëfehet për TV rumune: Nuk haja kur kapën burrin

Modelja e njohur shqiptare, Angela Martini, ka treguar për herë të parë periudhën e vështirë që përjetoi në momentin kur bashkëshorti i saj Dragos...

Lidhja treshe, pendohet Egla Harxhi? Ngre gishtat e mesit, ç’ndodhi në program

Përdorimi i medias sociale nga mosha të ndryshme është kthyer shqetësim për shoqërinë duke sjellë edhe incidente mes të rinjve. Referuar rastit të Kozakut,...

Aktorja e njohur turke shpallet gruaja më e bukur në botë për vitin 2021

Aktorja e njohur turke, Hande Erçel, është zgjedhur gruaja më e bukur në botë për vitin 2021, sipas një sondazhi të bërë pak ditë...