Home Roze “Vjehrrën e kam nga Tropoja, burrë nuk kam”/ Zbulohet kush qëndron pas...

“Vjehrrën e kam nga Tropoja, burrë nuk kam”/ Zbulohet kush qëndron pas Era Rusit dhe historia që i lidhi

Në një intervistë që dha për emisionin ‘Ora verore’, këngëtarja Era Rusi u shpreh se vjehrrën e ka nga veriu, por burrë nuk ka. Një deklaratë kjo që i bëri lëmsh fansat e saj.

Mirëpo kush është vjehrra e Erës që ngajjli kuriozitetin e  të gjithqëve?

Era Rusi ishte dje e ftuar në emisionin ‘ABC e pasdites’ ku zbuloi se vjehrra e shumpërfolur ëhstë këngëtarja e madhe, Fatmira Breçani.Ato kanë sjellë sëbashkue edhe një këngë, ‘Me zemër të bardhë’.

- Advertisement -

“Vjehrrën e kam nga Tropoja, burrë nuk kam”/ Bëri

“Unë jam rritur me këngët e saj dhe kam kënduar gjithmonë në çdo ambient ku kam performuar. Kemi rastisur njëherë bashkë në një dasmë dhe mënyra se si ajo më priti dhe këshillat që më dha; se unë do këndoja nja dy këngë veriore, por nuk mund të këndoja pa i marrë leje. Nga aty lindi miqësia jonë dhe dëshira për bashkëpunim”, tha Era.

Ndërkohë, Fatmira rrëfeu se pas publikimit të këngës i kanë shkruar dhe e pyesnin se kishte marrë një nuse të bukur dhe të mirë, duke menduar që Era ishte nusja e saj.

“Sa na kanë shkruar “urime, t’u trashëgohet djali; u çfarë nuse të bukur ke marrë”; asnjanit s’i kam treguar”, rrëfeu Fatmira.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Në autobus kishte edhe fëmijë”, drejtori i Mbrojtjes Civile zbardh ak sidentin tragjik në Kroaci

Aksi denti tragjik në Kroaci i autobusit me targa të Kosovës ka rezultuar fa tal për 10 pasagjerë, ndërsa 45 të tjerë janë pl...

Dhimbje e madhe, aksid entohet autobusi në Kroaci, 10 kosovarë humbin jetën

Një aksi dent tragjik është regjistruar ditën e sotme në autostradën “Slavonski Brod”, në Kroaci, ku një autobus me targa të Kosovës ka dalë...

61-vjeçari hyn në shtëpinë e të moshuarës dhe tenton ta përdh unojë

Momente tm erri ka përjetuar një 80-vjeçare në Athinë, pasi komshiu i saj 61-vjeçari me origjinë shqiptare i dehur hyri në shtëpinë e saj...

Modelja tregon tatuazhin e fshehtë që mund të shohë vetëm burri i saj

Modelja gjermane e tatuazheve Juliane Förster ka folur hapur së fundmi për fansat e saj të shumtë, mbi vizatimet që ka bërë në trupin...

“Djali i shqiponjave”, Anwar Hadid ju tregon të huajve për Skënderbeun

Dua Lipa prej dy ditësh ndodhet në Shqipëri. Artistja me famë ndërkombëtare zhvilloi takime ditën e djeshme me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj dhe...