Home Roze “Lërini të kënaqen”, Leonora Jakupi ju del në mbrojtje emigrantëve pasi shkelën...

“Lërini të kënaqen”, Leonora Jakupi ju del në mbrojtje emigrantëve pasi shkelën rregullat e qarkullimit rrugor

Dy qytetarë nga Kosova u gjobitën në Shqipëri, sepse po lëviznin me makina luksoze me shpejtësi ekstreme 230 km në orë. Kjo shkaktoi reagime të shumta me tyre edhe të këngëtares Leonora Jakupi. Ndryshe nga shumë të tjerë, kjo e fundit ju ka dalë mbrojtje emigrantëve, duke u shprehur se nuk e meritojnë gjithë këtë sulm.

Ajo shprehet se ne nuk jemi më të mirë se ta dhe se duhet t’i lëmë të qetë të kënaqen në vendin e tyre, sepse në fund të fundit të gjithë paguajnë për gabimin e tyre.

“Cka keni more me tan keto sulme per mergaten tone? Jo po garojne me vetura, jo po parkohen keq spo i respektojne rregullat ne komunikacion etj etj A mos jemi na ma mire se ata? Apo keni harru qe jemi brum i njejt? Leni njerezit le te kenaqen ne vendin e vet, teke fundit secili paguan per gabimin e vet! Gezuar Diasporë”, shkruan Leonora në reagimin e saj.

- Advertisement -

Në lidhje me këtë ngjarje reagoi ditën e djeshme dhe Genc Prelvukaj. Përmes një statusi në “Facebook”, artisti u shpreh se këto dy persona duhet të dërgohen për kontroll mjekësor, të shikohet nëse janë normalë.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Në autobus kishte edhe fëmijë”, drejtori i Mbrojtjes Civile zbardh ak sidentin tragjik në Kroaci

Aksi denti tragjik në Kroaci i autobusit me targa të Kosovës ka rezultuar fa tal për 10 pasagjerë, ndërsa 45 të tjerë janë pl...

Dhimbje e madhe, aksid entohet autobusi në Kroaci, 10 kosovarë humbin jetën

Një aksi dent tragjik është regjistruar ditën e sotme në autostradën “Slavonski Brod”, në Kroaci, ku një autobus me targa të Kosovës ka dalë...

61-vjeçari hyn në shtëpinë e të moshuarës dhe tenton ta përdh unojë

Momente tm erri ka përjetuar një 80-vjeçare në Athinë, pasi komshiu i saj 61-vjeçari me origjinë shqiptare i dehur hyri në shtëpinë e saj...

Modelja tregon tatuazhin e fshehtë që mund të shohë vetëm burri i saj

Modelja gjermane e tatuazheve Juliane Förster ka folur hapur së fundmi për fansat e saj të shumtë, mbi vizatimet që ka bërë në trupin...

“Djali i shqiponjave”, Anwar Hadid ju tregon të huajve për Skënderbeun

Dua Lipa prej dy ditësh ndodhet në Shqipëri. Artistja me famë ndërkombëtare zhvilloi takime ditën e djeshme me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj dhe...