Home Lajme “Jeta është e shkurtër”, 22-vjeçarja vd es në ak sident pas postimit...

“Jeta është e shkurtër”, 22-vjeçarja vd es në ak sident pas postimit të fundit

Influencuesja Júlia Hennessy Cayuela ka ndërruar jetë në një ak sident rrugor vetëm disa orë pasi postoi për ndjekësit e saj: “Jeta është e shkurtër, le të jemi të çmendur-unë, ti, Zoti dhe rruga. Ëndrrat e tua janë të miat”.

Julia Hennessy Cayuela, 22-vjeç, ishte duke udhëtuar me një motor së bashku me burrin e saj Daniel Cayuela të enjten, kur ata u përfshinë në një aks ident ndërsa po udhëtonin në rrugën BR-277 në Sao Jose dos Pinhais në Brazilin jugor.

Daniel u pla gos rëndë në aksident, dhe aktualisht ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Po licia Federale e Autostradës tha se ata dyshojnë se një kamion po kalonte rrugën, kur çifti u përplas në anën e saj.

- Advertisement -

Në një postim të fundit në Instagram të ndarë me 329.000 ndjekësit e saj vetëm disa orë para përplasjes fatale, Julia shihet duke pozuar me Danielin përpara një tabele për Capao Bonito.

“Jeta është e shkurtër, le të çmendemi – Unë, ti, Zoti dhe rruga! Edhe ëndrrat e tua janë të miat @danielcayuela”, shkruante e ndjera.

Pas përplasjes, Julia u dërgua me urgjencë në spital në qytetin e Curitiba në gjendje kritike, para se të vdiste në kujdesin intensiv pak më vonë.

Të shtunën, Julia u va rros në qytetin Belo Horizonte në shtetin Minas Gerais. Júlia Hennessy Cayuela, prej shtatë vitesh ishte një infl uencër.

Si për ironi të fatit, e ndjera kishte humbur babanë në një ak sident me motor kur ajo ka qenë tre vjeç. Julia dhe Danieli ishin prej katër vitesh të martuar, dhe kishin pasion motoçiklizmin.

Ata postuan itinerare dhe fotografi nga udhëtimi i tyre rreth Brazilit jugor, në faqet e tyre të rrjeteve sociale, përfshirë ditën e aksi dentit të tyre.

Plani i tyre për të udhëtuar nëpër shtetet e Sao Paulo, Parana dhe Santa Catarina u ndërpre nga përp lasja tragjike.

“Jeta është e shkurtër”, 22-vjeçarja vdes

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Në autobus kishte edhe fëmijë”, drejtori i Mbrojtjes Civile zbardh ak sidentin tragjik në Kroaci

Aksi denti tragjik në Kroaci i autobusit me targa të Kosovës ka rezultuar fa tal për 10 pasagjerë, ndërsa 45 të tjerë janë pl...

Dhimbje e madhe, aksid entohet autobusi në Kroaci, 10 kosovarë humbin jetën

Një aksi dent tragjik është regjistruar ditën e sotme në autostradën “Slavonski Brod”, në Kroaci, ku një autobus me targa të Kosovës ka dalë...

61-vjeçari hyn në shtëpinë e të moshuarës dhe tenton ta përdh unojë

Momente tm erri ka përjetuar një 80-vjeçare në Athinë, pasi komshiu i saj 61-vjeçari me origjinë shqiptare i dehur hyri në shtëpinë e saj...

Modelja tregon tatuazhin e fshehtë që mund të shohë vetëm burri i saj

Modelja gjermane e tatuazheve Juliane Förster ka folur hapur së fundmi për fansat e saj të shumtë, mbi vizatimet që ka bërë në trupin...

“Djali i shqiponjave”, Anwar Hadid ju tregon të huajve për Skënderbeun

Dua Lipa prej dy ditësh ndodhet në Shqipëri. Artistja me famë ndërkombëtare zhvilloi takime ditën e djeshme me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj dhe...