Home Roze Ecën me shpejtësi në autostradë, Genc Prelvukaj u kthehet dy kosovarëve

Ecën me shpejtësi në autostradë, Genc Prelvukaj u kthehet dy kosovarëve

Këngëtari i njohur shqiptar, Genc Prelvukaj ka shprehur indinjatësn e tij pasi dy qytetarë nga Kosova u gjo bitën në Shqipëri pasi po lëvizin me makina luksoze me 230 km në orë.

Përmes një statusi në “Facebook”, artisti është shprehur se këto dy persona duhet të dërgohen për kontroll mjekësor, të shikohet nëse janë normalë.

“Këta duhet fillimisht të dërgohen në kontroll mjekësore pastaj nëse rezultojnë normal të hapet proces gjyqësor dhe të zbatohen dëni met maksimale. Dy mije e treqind janë shumë pak. I japin makinës (të cilat i paskan marrë me rent) 230km në orë, në rrugë të kufizuara në 80 km. Shpërfillin policinë e Shqipërisë duke ikur dhe mos ndaluar. Rrez ikojnë për vde kje njerëz tjerë”, është shprehur ai.

- Advertisement -

“Ironia është që shoferët ishin shqiptarë të Kosovës, rreth të dyzetave, me banim të përhershëm në Zvicër, të cilët i nënshtrohen me perpikmeri rregullave atje. Rruga e tyre për të ardhur bie nga Serbia ose Mali i Zi. Të provojnë t’i japin makinës atje në këtë mënyrë dhe të ikin nga kontrolli i pol icisë! Turp i madh. Nderojnë rregullat e shteteve të huaja, ndër ta edhe të shteteve me ar miqësi ndaj nesh dhe pos htërojnë uniformën e Shqipërisë dhe Kosovës, shtete prej nga janë me origjinë. Plus rre zikojnë fëmijët, gratë e burrat e gja kut të tyre”, thotë Prelvukaj.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Në autobus kishte edhe fëmijë”, drejtori i Mbrojtjes Civile zbardh ak sidentin tragjik në Kroaci

Aksi denti tragjik në Kroaci i autobusit me targa të Kosovës ka rezultuar fa tal për 10 pasagjerë, ndërsa 45 të tjerë janë pl...

Dhimbje e madhe, aksid entohet autobusi në Kroaci, 10 kosovarë humbin jetën

Një aksi dent tragjik është regjistruar ditën e sotme në autostradën “Slavonski Brod”, në Kroaci, ku një autobus me targa të Kosovës ka dalë...

61-vjeçari hyn në shtëpinë e të moshuarës dhe tenton ta përdh unojë

Momente tm erri ka përjetuar një 80-vjeçare në Athinë, pasi komshiu i saj 61-vjeçari me origjinë shqiptare i dehur hyri në shtëpinë e saj...

Modelja tregon tatuazhin e fshehtë që mund të shohë vetëm burri i saj

Modelja gjermane e tatuazheve Juliane Förster ka folur hapur së fundmi për fansat e saj të shumtë, mbi vizatimet që ka bërë në trupin...

“Djali i shqiponjave”, Anwar Hadid ju tregon të huajve për Skënderbeun

Dua Lipa prej dy ditësh ndodhet në Shqipëri. Artistja me famë ndërkombëtare zhvilloi takime ditën e djeshme me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj dhe...