Home Kuriozitete Arsyet shëndetësore përse duhet t’i konsumoni me patjetër kungulleshkat

Arsyet shëndetësore përse duhet t’i konsumoni me patjetër kungulleshkat

Një ditë, e gjeta veten duke mbajtur një qese plot me kungulleshka, por nga ana tjetër nuk ia kisha aspak idenë se si t’i gatuaja përpara se të vyshkeshin.

Nisa të kërkoj dhe u befasova. A keni dëgjuar ndonjëherë për makarona me kunguj të njomë?

Po për bukë me kungulleshka, ose kungulleshka turshi? Kjo perime në dukje e mërzitshme ju lejon të eksperimentoni dhe të pasuroni menunë tuaj verore.

- Advertisement -

A e dinit që kungulleshkat, të cilët e kanë origjinën në kontinentin Amerikan, janë në të vërtetë një frut botanik, ndonëse ato konsiderohen si një perime në mbarë botën.

Kungulleshkat i përkasin varitetetit Cucurbita pepo, që përfshin edhe kungujt edhe trangujt.

Lulet e kungulleshkave janë të ngrënshme.

Në kulinarinë Franceze dhe atë Italiane do të gjeni një sërë recetash që përfshijnë këto lule. Mbani mend që as lulet as kungulleshkat nuk mund të ruhen për shumë kohë, vetëm nëse zgjidhni t’i ruani në ngrirje në qese me vakum.

Vlerat e Kungulleshkave

Ndihmon në mbajtjen nën kontroll të peshës

Kungujt e njomë kanë pak kalori. Ato janë një zëvëndësues i mirë për ushqimet e pasura me kalori. Për më tepër, kombinimi i fibrës dhe ujit (95%) që gjenden tek kungujt e njomë mbajnë nën kontroll oreksin tuaj, ju ndihmojnë të digjni kalori dhe ju japin shumë energji.

Përmirëson shëndetin e syve, Ul kolesterolin

Kungujt e njomë ju ndihmojnë me qeskat poshtë syve. Kanë të njëjtin funksion si trangujt për shkak të nivelit të lartë të beta karotenit dhe vitaminës A dhe C si edhe zinkut.

Përmirëson shëndetin kardiovaskular dhe ul tensionin  e gja kut

Falë përmbajtjes së lartë të magnezit, kungujt e njumë ulin rre zikun e ata kut në zemër dhe ishemisë. Kungujt e njomë përmbajnë aci d folik që është thelbësor në shkat ërrimin e amino acideve të dëmshme që shkaktojnë ata k në zemër dhe trombozë.

Parandalon infl amacionin

Kyçet dhe gjymtyrët e njeriut preken nga inflamacioni i shkaktuar nga acidi urik në organizëm. Kungujt e njomë janë një burim i pasur me acide yndyrore Omega-3 dhe karotenoidë anti-infl amator që kundërshtojnë efektet e acidit të tepërt urik.

Kundër azmës, forcon dhëmbët dhe kockat

Vitamina C luan një rol të rëndësishëm në ruajtjen e sistemit imunitar dhe zgjidhjen e problemeve respiratore.

Vlerë e shtuar për trajtimet e di abetit

Kompleksi i vitaminave B dhe prania e zinkut dhe kaliumit ndihmojnë në shpërbërjen e sheqerit në trup. Fibra dhe pektina janë thelbësore në rregullimin e nivelit të sheqerit në gj ak./AgroWeb.org

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Në autobus kishte edhe fëmijë”, drejtori i Mbrojtjes Civile zbardh ak sidentin tragjik në Kroaci

Aksi denti tragjik në Kroaci i autobusit me targa të Kosovës ka rezultuar fa tal për 10 pasagjerë, ndërsa 45 të tjerë janë pl...

Dhimbje e madhe, aksid entohet autobusi në Kroaci, 10 kosovarë humbin jetën

Një aksi dent tragjik është regjistruar ditën e sotme në autostradën “Slavonski Brod”, në Kroaci, ku një autobus me targa të Kosovës ka dalë...

61-vjeçari hyn në shtëpinë e të moshuarës dhe tenton ta përdh unojë

Momente tm erri ka përjetuar një 80-vjeçare në Athinë, pasi komshiu i saj 61-vjeçari me origjinë shqiptare i dehur hyri në shtëpinë e saj...

Modelja tregon tatuazhin e fshehtë që mund të shohë vetëm burri i saj

Modelja gjermane e tatuazheve Juliane Förster ka folur hapur së fundmi për fansat e saj të shumtë, mbi vizatimet që ka bërë në trupin...

“Djali i shqiponjave”, Anwar Hadid ju tregon të huajve për Skënderbeun

Dua Lipa prej dy ditësh ndodhet në Shqipëri. Artistja me famë ndërkombëtare zhvilloi takime ditën e djeshme me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj dhe...