Home Lajme Baton Haxhiu zbulon arsyen pse Sali Berisha u shpall non-grata nga SHBA-të

Baton Haxhiu zbulon arsyen pse Sali Berisha u shpall non-grata nga SHBA-të

Analisti Baton Haxhiu ka treguar çfarë e shtyu DASH të shpallë non grata ish-kryeministrin Sali Berisha.
“Nuk ka lidhje fare Kosova. Berisha nuk ka bërë ndonjë gjë të madhe për Kosovën që të merret ky vendim. Kosova mund të dëgjojë, por në fund të fundit, ata i marrin vetë vendimet, nuk pyesin askënd. Mendoj që ky vendim është marrë për shkak të veprimeve që ka ndërmarrë Berisha pasi është larguar nga qeveria, pas viti 2013, atëherë u bë mjaft i rrez ik shëm. Vërtetë, lexojani deklaratat, dëgjojani, e ka penguar reformën në Drejtësi”, shprehet Haxhiu.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Ky frut ofron shëndet të mirë nëse e konsumoni çdo ditë

Një nga arsyet që ne duam më shumë muajt e ftohtë të vitit janë avokadot e pjekura me shijen e tyre të pasur dhe...

Si e kontrollon një burrë gruan? Do habiteni nga ky shkrim

Një grua ka nevojë për mbështetjen dhe inkurajimin e partnerit të saj në jetën e saj të punës si ajo, ku ajo i siguron...

“Erdhi një person me rroba civile”, Angela Martini rrëfehet për TV rumune: Nuk haja kur kapën burrin

Modelja e njohur shqiptare, Angela Martini, ka treguar për herë të parë periudhën e vështirë që përjetoi në momentin kur bashkëshorti i saj Dragos...

Lidhja treshe, pendohet Egla Harxhi? Ngre gishtat e mesit, ç’ndodhi në program

Përdorimi i medias sociale nga mosha të ndryshme është kthyer shqetësim për shoqërinë duke sjellë edhe incidente mes të rinjve. Referuar rastit të Kozakut,...

Aktorja e njohur turke shpallet gruaja më e bukur në botë për vitin 2021

Aktorja e njohur turke, Hande Erçel, është zgjedhur gruaja më e bukur në botë për vitin 2021, sipas një sondazhi të bërë pak ditë...